9000 kilometru ceļojums pēc trim punktiem jeb „Dinamo” Habarovskā


Rīgas „Dinamo” ar spēli pret Austrumu konferences šobrīd pēdējā vietā esošo „Amur” uzsāks četru izbraukuma maču sēriju. Pats fakts par sevi nebūtu tik briesmīgs, ja vien „Amur” mājvieta neatrastos pašos Krievijas austrumos, vairāk nekā 9000 kilometru attālumā no Rīgas.

Līdz ar to „Amur” pašreizējie panākumi vērtējami ar dalītām izjūtām, proti, septiņās spēlēs vēl ne reizi nav gūta uzvara pamatlaikā, taču sešas no tām aizvadītas izbraukumā. Pēdējo piecu gadu laikā amūrieši no iespējamajiem 408 punktiem mājās guvuši 186 jeb gandrīz pusi. Mača sākums būs jau 11:00 no rīta atšķirīgo laika joslu dēļ, un Unibet bukmeikeri par nelieliem favorītiem uzskata mājiniekus, uz viņu uzvaru piedāvājot koeficentu 2,20 (uz „Dinamo” uzvaru 2,65).

Pārlidojums uz Habarovsku šoreiz gan jāizbauda abām komandām, jo „Amur” atgriežas no izbraukuma Magņitorskā. Dinamieši savos komentāros medijiem pauž gatavību noskaņoties arī šādam mačam, turklāt tiek norādīts arī, ka šī ir lieliska iespēja nostiprināt komandas mikroklimatu.

Šī desmitā „Dinamo” spēle sezonā , un patīkami redzēt, ka Rīgas klubs joprojām ir starp elites komandām. Ar izcīnītiem 18 punktiem tiek ieņemta ceturtā vieta līgā, turklāt punkti tiek izcīnīti nevis ar veiksmes un mirkļa iedvesmas palīdzību (neiztikt gan, protams, arī bez tiem), taču pirmajā vietā liekama aizsardzība. Neviena komanda KHL nav ielaidusi tik maz vārtu kā
„Dinamo” (16 ir arī „Lev”, taču aizvadīta viena spēle mazāk).Līdz ar to koeficents 1,87 uz „Amur” gūtajiem vārtiem „Under 2,5” ir vērā ņemama iespēja, turklāt „Amur” arī ir viena no sliktākajām (pagaidām) vārtu guvējām līgā – septiņās spēles 14 gūti vārti. Nekādus rezultativitātes brīnums nerāda arī rīdzinieki, tādēļ var pievērst uzmanību likmēm, kas sevī ietver maz gūtos vārtus mačā kopumā – „Under 3,5” 3,90, bet „Under 4,5” 2,25.

„Amur” arī ir visneveiksmīgāk komanda līgā otrajos periodos, proti, vēl ne reizi tā perioda minimaču nav noslēgusi ar savu uzvaru, tiesa, salīdzinot ar kopējiem rezultātiem, cienīgi aizvadījuši trešos periodus – divas uzvaras, viens neizšķirts. Uz „Dinamo” uzvaru otrajā periodā pieejams koeficents 2,90, bet „Amur” pārākums trešajā periodā novērtēts ar iespēju 2,50.

Kamēr „Dinamo” kā Rietumu trešās vietas īpašniece cīnīsies Habarovskā, pirmās divas vietas saķersies milžu cīņā Maskavā, proti, „Dynamo” uzņems Sanktpēterburgas SKA. Oļegu Znaroku, Hariju Vītoliņu un Mārtiņu Karsumu sagaida grūts uzdevums, jo SKA zaudējusi jau divreiz pēc kārtas un trešo sakāvi somu speciālista Jukas Jalonena vadītie vīri atļauties nevar. Ar izcilu sniegumu lepoties gan nespēj arī „Dynamo”, kura tikko kā noslēgusi savu piecu izbraukuma spēļu sēriju, no kuras pārveda septiņus punktus.

Abu KHL superkomandu izredzes šajā duelī novērtētas praktiski vienādi, neliels pārsvars gar dots Znaroka vadītajai komandai (2,40 pret 2,45).