Kazahu brīnums Rīgas mērcē jeb ”Dinamo” uzņem ”Barys”


Pēc gandrīz divu nedēļu ilgas pauzes pie skatītājiem atgriezās Kontinentālā hokeja līga, turklāt Rīgas līdzjutējus sagaida, iespējams, aizraujošākā spēle visā sezonā. Proti, Rietumu konferences pozitīvākais pārsteigums „Dinamo” uzņems Austrumu konferences negaidīto spīdekli Kazahstānas „Barys”.

Reti kurš pirms sezonas pareģoja, ka treneris-debitants spēs aizvadīt atjaunināto „Dinamo” komandu līdz trešajai vietai Rietumos, turklāt ļoti stabilai vietai. Šobrīd „Dinamo” ceturtajā vietā esošo „Donbass” apsteidz par astoņiem punktiem. Par saviem panākumiem rīdziniekiem jāpateicas veiksmīgai leģionāru izvēlei, kuri ne tikai gūst vārtus, bet arī palīdz aizsardzībā. Kopā ar Telkvista burvja rokām vārtos tas palīdzējis „Dinamo” 23 spēlēs ielaist tikai 44 vārtus (vidēji 1,91 spēlē), kas ir otrs labākais rādītājs visā līgā.

Savukārt „Barys” savus sasniegumus būvē ar pavisam cita veida ķieģeļiem, proti, strauju un nežēlīgi precīzu uzbrukumu. Kazahu komandas hokejisti ir starp rezultatīvākajiem līgā, un kopā 23 spēlēs sametuši fantastiskus 91 vārtus (vidēji spēlē 3,95), kas ļauj atrasties otrajā vietā Austrumos.

Šodienas spēlē, kura sāksies 19:30 Arēnā Rīga, bukmeikeri par favorītiem uzskata mūsējos, piedāvājot koeficentu 2,20 uz viņu uzvaru. Taču uzvarētāja liktenis, visticamāk, izšķirsies tajā, kura komanda spēs uzspiest savu spēles stilu. Rezultatīvā spēlē (koeficents uz „Over 5,5” ir 2,20) nez vai Hosa un Vilsons spēs turēt līdzi Bočenska, Dousa un Žailaova ātrumiem, bet ne tik atvērtā hokejā (koeficents uz „Under 4,5” ir 2,30) nez vai „Barys” vārtsargs Āri Ahonens (šosezon vidēji 2,43 ielaisti vārti un 91,8% atvairītu metienu) spēs pārspēt pēdējos mēnešos izcili spēlējošo Telkvistu.

Zaudējums „Dinamo” sastāvā gan ir Rodrigo Laviņa un Andra Džeriņa nespēlēšana, savukārt pirmajā maiņā kopā ar Hosu un Vilsonu varētu tikt iespēlēts Roberts Bukarts, bet otrajā – Māris Bičevskis. Artis Ābols norādījis, ka ir ļoti svarīgi atkal ieiet hokeja ritmā, un kas varētu būt labāks par uzvaru pār „Barys”, kura „Dinamo” būtu jau ceturtā pēc kārtas?

„Barys” tikmēr uzvarējuši pēdējās divās spēlēs, taču trauksmes zvans tika nozvanīts 28. oktobrī, kad mājās tika saņemts bargs pēriens no šosezon ne pārāk izcili (maigi sakot) spēlējošās Čeļabinskas „Traktor” – 1:5. Skatoties vēsturē, gan ne pārāk optimistisks fakts dinamiešiem ir tas, kas KHL vēsturē viņi tikai vienreiz pieveikuši kazahu klubu Arēnā Rīga, turklāt tajā pašā reizē ar minimālo 1:0. Koeficients uz to, ka „Barys” arī šoreiz tiks atstāta sausā, ir 12,00, tiesa, rīdziniekiem būs īpaši jāuzmanās tieši trešajā periodā, kurā „Barys” spēlē ļoti labi – 23 trešajos periodos iemestas 37 ripas, līdz ar to nevajadzētu brīnīties, ka koeficents uz to, ka „Barys” šajā periodā paliks sausā, ir 2,20. Taču katram kokam ir divi goli – „Dinamo” ar trešajos periodos ielaistajiem tikai 11 vārtiem ir pārliecinoši pirmā visā KHL šajā rādītājā.