Kura pasaules nācija uzvarēs Čempionu Līgā?


Pēdējos gados pasaules profesionālajā futbolā tiek iepludināts arvien vien vairāk un vairāk naudas. Tas noved ne tikai pie komandu sastāva pastiprināšanas, bet daudzos gadījumos - arī pie nacionālās identitātes zaudēšanas. Piedāvājam pētījumu par to, kurām valstīm ir lielākā pārstāvniecība UEFA Čempionu līgas elites klubos un kurām valstīm ir lielākās izredzes iegūt pēc iespējas vairāk uzvarētāju medaļas.


Saskaņā ar bukmeikeru koeficientiem starp Čempionu līgas desmit elites komandām ir četras Anglijas pārstāves (Londonas "Chelsea", Mančestras "United", Mančestras "City" un Londonas "Arsenal"), divas Vācijas (Minhenes "Bayern" un Dortmundes "Borussia") un Spānijas ("Barcelona" un Madrides "Real") pārstāves un pa vienai komandai no Francijas (PSG) un Itālijas (Turīnas "Juventus").


Ņemot vērā tikai šajās komandās Čempionu līgai pieteiktos spēlētājus, lielākā futbolistu pārstāvniecība ir Spānijai (44, 18% no visiem) un Vācijai (34, 14% no visiem), bet tālāk seko Brazīlija, Anglija un Francija, kurām visām ir pa 21 spēlētājam. 18 pārstāvji ir arī Itālijai, bet divreiz mazāk pārstāv Argentīnu.


Jo īpaši šī statistika ir interesanta tādēļ, ka Anglijai starp desmit klubiem ir četri (tātad - 40%), bet kopējais spēlētāju skaits ir tikai 21 jeb 9.8%...Angliskākā Anglijas komanda ir "United", kuras rindās ir pieteikti tikai deviņi angļi jeb 36% no visiem vienības spēlētājiem. Pēc tam seko "Chelsea" (5 angļi, 23%) un "City" (5 angļi, 21%), bet "Arsenal" sastāvā ir tikai divi angļi jeb 9%...


"Arsenal" sastāvā vairāk nekā angļu ir gan francūži (5, 23%), gan vācieši (4, 18%), gan spāņi (3, 14%). Pārējos Anglijas klubos ir visai raiba ārzemnieku pārstāvniecība, tādēļ angļi ir spējuši saglabāt biežākās nacionalitātes statusu. No pārējiem klubiem vienīgais, kam vietējo spēlētāju nav vismaz puse, ir Francijas PSG, kur ir pieteikti deviņi francūži (39%). Patriotiskākās komandas ir "Barcelona" un "Borussia", kur ir pa 16 (64%) vietējo. Tālāk seko "Juventus" (14, 58%), "Real" (14, 56%) un "Bayern" (12, 52%).


Ja rēķina spēlētājus, kas ir pieteikti ne savas valsts komandā, visvairāk ārzemnieku, protams, ir Brazīlija - 21. "Arsenal" ir vienīgā komanda, kurā nav neviena brazīlieša. Ekonomiskās krīzes dēļ spāņi ir arvien pieprasītāka prece Eiropas tirgū, līdz ar to sešās Čempionu līgas elites vienībās to ir 14 - visvairāk spāņu ir "City" (4). Liela pārstāvniecība ir arī Francijai, kurai ir 12 ārzemnieki - gandrīz puse (5) spēlē "Arsenal". Vācijai ir seši ārzemnieki (četri - "Arsenal"), Itālijai - četri (trīs no tiem PSG), bet neviens pats anglis nespēlē ārzemju elites komandā.


Ņemot vērā valstu skaitlisko pārstāvniecību gan spēlētāju, gan klubu ziņā, lielākās izredzes iegūt pēc iespējas vairāk Čempionu līgas uzvarētāju ir Spānijai. Koeficients uz to ir 2.75. Spānijai nedaudz zaudē Vācija (3.50) un Anglija (4.50), bet tālāk seko Francija (10.00) un Itālija (10.00). Krietni tālu ir Itālija (100.00), bet pārējām valstīm izredzes ir vēl niecīgākas.

UCL PART 1UCL PART 2UCL PART 3UCL PART 4UCL PART 5UCL PART 6UCL PART 7UCL PART 8