Mozjakins un Metallurg centīsies noslēgt KHL sezonu, Azevedo un Lev – pagarināt


Šodien 20:00 Prāgā notiks KHl finālsērijas sestā spēle, kurā Magņitogorskas „Metallurg” centīsies nodrošināt čempionu titulu, savukārt tās pretiniece Prāgas „Lev” ir apņēmības pilna atgriezt sēriju Magņitogorskā.

To, cik smalka ir robeža starp uzvaru un zaudējumu, var skaisti novērot šajā sērijā. Pēc izvirzīšanās vadībā ar 1:0 un 2:1 „Lev” ceturtajā spēlē izvirzījās vadībā ar 2:1 un 3:2, taču atklātais hokejs izrādījās „Metallurg” lauciņš. Izcili nospēlēja Sergejs Mozjakins, tajā spēlē izdarot četras rezultatīvas piespēles un atceļot „Lev” trešo uzvaru, savukārt sērijas piektajā spēlē Mozjakins iemeta divus golus. Arī uzvaras vārtus 69. minūtē...

Mozjakins savu vārdu KHL vēsturē raksta ļoti lieliem burtiem, taču, lai šos burtus iekrāsotu ar tušu, nepieciešama uzvara visā sērijā. Sestā spēle norisināsies Prāgā, kur atkal sagaidāms čehu līdzjutēju vilnis – abās iepriekšējās spēlēs apmeklētāju skaits pārsniedza 16 tūkstošus (KHL rekords).

Bukmeikeri favorītus paziņot atsakās, abām komandām atvēlot praktiski vienādus koeficientus. Nedaudz augstāks tas viesiem no Magņitkas (2,55), taču atšķirība patiešām ir niecīga („Lev” – 2,50).

Likmju izlicēji arī neuzskata, ka varētu atkārtoties ceturtās spēles vārtu bums, un tādu variantu (gūti astoņi vārti jeb „Over 7,5”) novērtējuši ar koeficientu 12,50. Savukārt jau sešu vārtu sasniegšana (teiksim, rezultāti pamatlaikā 3:3 vai 4:2) novērtēta ar 3,55.

Pieejama arī interesanta likme par to, vai spēlē tiks gūts pāra vai nepāra skaita vārti – nepāra vārtu skaits mačā (jeb vienas komandas uzvara ar vienu vai triju vārtu pārsvaru) novērtēts ar koeficientu 2,10, bet pāra (visi neizšķirti un uzvara ar divu vārtu pārsvaru) – ar koeficientu 1,73. Jāpiebilst, ka tas attiecas tikai uz pamatlaiku.

Protams, papildus uzmanību sev pievērsuši abu komandu līderi – jau pieminētais Mozjakins un „Lev” varonis Džastins Azevedo. Dažbrīd pat sāk likties, ka ne Prāgas, ne Magņitkas uzbrukums bez Azevedo (sērijā 6+2)  un Mozjakina (sērijā 4+7) nedarbojas un pagājušajā mačā neviens cits bez šiem diviem vārtus tā arī neguva.

Likme uz to, ka Azevedo gūs vienus vārtus ir 3,80 (ticiet vai nē, bet viņš ir iemetis golu katrā šīs sērijas spēlē), bet Mozjakina panākums novērtēts ar 3,30. Šo uzbrucēju zvērinātiem līdzjutējiem arī sagatavota likme par „hat-trick” – Azevedo trīs vārtiem ir koeficients 35,0, bet Mozjakina – 25,0.

 

Ja „Lev” uzvar šajā mačā, tad sērijas izšķirošā, septītā spēle norisināsies Magņitogorskā. Jāatgādina, ka Gagarina kausu vēl nav ieguvusi komanda, kura nebāzējas Krievijā.