Rēdliham un Spruktam Prāgas barjera - vai Lokomotiv ieskrējiens turpināsies?


Šodien 19:00 Gagarina kausa izcīņas pusfinālu uzsāks Jaroslavļas "Lokomotiv" ar Latvijas hokejistiem Miķeli Rēdlihu un Jāni Spruktu ierindā. Tā izbraukumā spēkosies ar Prāgas "Lev" vienību, uzsākot sēriju līdz četrām uzvarām, kuras uzvarētājs iekļūs KHL finālā.

"Lokomotiv" kļuvusi par šo izslēgšanas spēļu spilgtāko pārsteigumu un jau izslēgusi no cīņas divas komandas, kuras visbiežāk tika minētas starp favorītēm uz triumfu visā līgā - regulārās sezonas uzvarētāju Maskavas "Dynamo" un Rietumu konferences otrās vietas ieguvēju Sanktpēterburgas SKA.

Nenotika tā, ka "Lokomotiv" pēc ne pārāk drošas iekļūšanas "play-off" pēkšņi sāka spēlēt citu hokeju vai vienkārši ieslēdza nākamo ātrumu. Jaroslavļas komanda šajās divās sērijās uzvarēja ar "pareizās" pieejas un smagas cīņas palīdzību, kārtējo reizi pierādot, ka "play-off" ir pavisam cits hokejs nekā regulārajā sezonā, un šeit ne vienmēr visu izšķirt talants un spēlētāju resursi - daudz vērtīgāka ir noskaņošanās īstajam momentam un uzvaras kāre.

Šoreiz Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta komanda gan ir nedaudz citādā situācijā, jo par sērijas pastarīti to nevar saukt, it īpaši pēc pirmo divu kārtu pārsteigumiem. Prāgas "Lev" pirmajā kārtā četrās spēlēs tika pāri "Medvečšak" barjerai, bet pēc tam jau grūtākā duelī ar 4:2 pieveica Oskara Bārtuļa pārstāvēto "Donbass".

Prāgas komandas uzvara novērtēta nedaudz ticamāk (koeficents 2,40), taču kopumā bukmeikeri komandu izredzes sērijas pirmajā spēlē vērtē līdzīgi. Tiek sagaidīta arī mazrezultatīva spēle kā jau izslēgšanas mačos pierasts (koeficents likmei "Over 5,5" ir iespaidīgi augstais 3,65), tiesa, "Lokomotiv" pret SKA un "Dynamo" jau pierādīja, ka var vārtus samest ātrā tempā, ja vien konkurentiem kaut nedaudz nolaižas rokas.

 

"Lev" pēdējās divās spēlēs pret Ukrainas "Donbass" gan ielaida tikai vienus vārtus. Koeficents uz to, ka izdosies līdzīgās robežās noturēt arī Jaroslavļas hokejistus ("Under 1,5"), ir 2,50. Interesanta likme pieejama uz iespēju, ka viena komanda vārtus šajā mačā negūs (koeficents 4,00). Abu komandu otrās kārtas sērijas pēdējā spēle, starp citu, noslēdzās tieši šādi - "Lev" uzvarēja ar 1:0, bet "Lokomotiv" noslēdza SKA sakāvi ar 2:0, savukārt iepriekšējā savstarpējā spēlē pamatlaikā tika fiksēts neizšķirts 0:0 (papildlaikā uzvarēja "Lokomotiv"). Kontrastam gan jāatgādina, ka sezonas pirmajā savstarpējā spēlē tika gūt desmit vārti (7:3 "Lev" labā).