Sāksies NBA "play-off" 2. kārta: bukmeikeri vietu finālā paredz "Heat" un "Spurs"


Šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā sāksies izslēgšanas turnīra otrā kārta. 2:00 pēc Latvijas laika tiks uzsākta "Pacers" spēle pret Vašingtonas "Wizards", bet 4:30 no rīta "Thunder" sāks spēkošanos ar Losandželosas "Clippers". Tiesa, jau šobrīd pieejamas likmes par konferenču uzvarētājām - Austrumos kā spēcīgāko bukmeikeri uzskata Maiami "Heat" (koeficients 1,35), bet Rietumu konferencē kā ticamākā uzvarētāja tiek minēta "Spurs" (2,20).

NBA "play-off" pirmā kārta kļuva par vienu no aizraujošākajām pēdējo gadu laikā (daži ASV apskatnieki drosmīgi paziņoja, ka pat visu laiku labākā) - līdz septītajai spēlei ievilkās piecas no astoņām sērijām. Pat Austrumu konferencē, kur sākotnēji liela cīņa netika pareģota, Indianas "Pacers" tikai ar pūlēm pārvarēja Atlantas "Hawks" barjeru, bet Bruklinas "Nets" septiņos mačos tika galā ar Toronto "Raptors".

Nu "Pacers" sagaida "Wizards" vienība, kura atšķirībā no Indianas pārsteidza pozitīvā ziņā. Džona Vola komanda parādīja skaidru apņēmību un briedumu, apspēlējot Toma Tibodo vadīto "Bulls". Jā, "Bulls" šosezon ir pamatīgi novājināta, taču regulārajā sezonā atgādināja, ka tās ieroči (lieliski izplaņota aizsardzība un pacietīgs uzbrukums) joprojām ir asi. Taču "Wizards" uzvarēja ar 4:1, turklāt vidēji vismaz desmit punktus guva pieci spēlētāji - Vols, Bīls, Nene, Gortats un Ariza.

"Pacers" savukārt parādīja, ka čempionu briedums viņu komandā vēl nav. Ņemot vērā, ka Indiana tikko uzvarēja septīto maču un noteikti nedaudz atslābinājusies no negaidītas izkrišanas iespējas, koeficients 2.50 uz Vašingtonas uzvaru šonakt ir izmantojama vērtība. "Pacers" sezonas gaitā izslavētā aizsardzībā "play-off" pirmajā kārtā arī nespēja apturēt "Hawks" saspēles vadītāju Džefu Tīgu - likme uz to, ka Vašingtonas saspēles vadītājs Bīls (vidēji spēlē 1. sērijā - 19,8) pirmajā mačā gūs vairāk nekā 17 punktus, ir 1,85.

"Pacers" uzvara sērijā novērtēta ar koeficientu 1,50, taču bukmeikeri par ļoti mazticamu uzskata iespēju, ka izdosies uzvarēt ar 4:0 (koeficients 11,0). Savukārt Maiami "Heat" iespējas sausā paņemt Bruklinas "Nets" novērtētas ar koeficientu 4,50. Jāatgādina, ka pirmajā kārtā "Heat" nezaudēja ne spēli pret "Bobcats".

Uzmanību vērts pievērst "Spurs" un "Trail Blazers" duelim - bukmeikeri kā pārliecinošus favorītus uzskata Sanantonio, taču Portlenda ir pietiekami ciets rieksts, lai koeficientu 4,10 uz tās uzvaru sērijā izmantotu nekavējoties. Komandas pirmo spēli aizvadīs naktī uz trešdienu, un "Trail Blazers" uzvarai ir koeficients 3,40. Šajā spēlē arī ir noteikta samērā zema kopējo gūto punktu līnija - "Over 205,5" novērtēts ar 1,90. Portlendas un Sanantonio spēlēs pirmajā kārtā šis daudzums spēlē tika savākts desmit reizes 13 spēlēs.

 

Par ticamāko čempionu titula pretendentu bukmeikeri uzskata "Heat", kuru trešais triumfs pēc kārtas saņēmis koeficientu 2,45, savukārt "Spurs" ir otrā (3,80). Aiz pagājušās sezonas finālistēm seko "Thunder" (5,00), "Pacers" un "Clippers" (abām 9,00). Pieejama arī interesanta likme, kurš čempiona titula ieguvējs - Austrumu (koeficients 1,92) vai Rietumu (1,88) konferences pārstāvis.