"Barcelona" Glāzgovā iespēja atriebties ķeltiem


Šovakar ar astoņām spēlēm turpināsies UEFA Čempionu līgas grupu turnīrs. Vakara centrālā cīņa norisināsies Londonā, kur "Arsenal" uzņems "Napoli", taču simboliska spēle gaida arī Katalonijas grandu, kas viesosies Glāzgovā.

 

Londonā savā starpā tiksies Anglijas Premjerlīgas līdere "Arsenal" un Itālijas A Sērijas vicelīdere "Napoli". Londonieši pēc zaudējuma sezonas ievadā pret "Aston Villa" (1:3) uzvarējuši deviņās spēlēs pēc kārtas, vienā no tām gan esot pārākiem tikai pendelēs. Savukārt Neapoles vienība septiņās spēlēs izcīnījusi sešas uzvaras un vienreiz spēlējusi neizšķirti. "Arsenal" ir šāvakara spēles favorīte (@2.00, "Napoli" dubultiespēja @1.77), taču ir liela iespēja, ka londonieši ielaidīs vismaz vienus vārtus – "Napoli" šosezon iesitusi visās spēlēs, bet "Arsenal" tikai trīsreiz palikusi sausā. Mača kopējais "Over 2.5" ir novērtēts ar koeficientu 1.72, bet tas, ka abas komandas gūs vārtus – ar 1.58.

 

Par spīti milzīgam "Barcelona" pārsvaram statistikas ailēs, Glāzgovas "Celtic" pagājušajā sezonā katalāņiem bija ļoti neērts pretinieks. Mājās "Barcelona" uzvaru izrāva tikai kompensācijas laika ceturtajā minūtē (2:1), bet viesos zaudēja ar 1:2. Abās spēlēs "Barcelona" bumbu kontrolēja 73% spēles laika, kopā izdarīja 50 sitienus pret pretinieku deviņiem un izpildīja 22 stūra sitienus (22:3). Lai arī vārdos "Barcelona" noliedz, ka vēlas atriebties par pagājušo gadu, laukumā Spānijas čempionei būs iespēja parādīt, ka tās spēles bija tikai nejaušība. "Barcelona" uzvara šovakar ir novērtēta ar 1.38.

 

"Barcelona" ir uzvarējusi pēdējās sešās spēlēs pēc kārtas, no tām pēdējās četrās uzvarot ar vismaz divu vārtu pārsvaru – 2:0 pret "Almeria", 4:1 pret "Real Sociedad" un 4:0 pret "Rayo Vallecano" un "Ajax". Koeficients uz Barselonas -1.0 Glāzgovā ir 2.04. Tāpat no piecām izbraukuma spēlēm "Barcelona" ir ielaidusi tikai pret Madrides "Atletico" (1:1) un "Valencia" (3:2). Koeficients uz to, ka "Barcelona" šovakar neielaidīs, ir 1.94. Ja uzskatāt, ka skoti sausā nepaliks, abu komandu kopējais "Over 2.5" ir novērtēts ar 1.75.

 

Tāpat kā Londonā, arī Portu tiksies divas komandas, kas šosezon vēl nav zaudējušas – Portugāles čempionāta līdere "Porto" (uzvara šovakar @2.95) un Spānijas čempionāta vicelīdere Madrides "Atletico" (@2.65). Kaut arī iepriekšējā savstarpējā spēle 2009.gada martā beidzās tieši ar bezvārtu neizšķirtu ("Porto" iekļuva ceturtdaļfinālā, pateicoties izbraukumā vairāk gūtiem vārtiem – 2:2 un 0:0), ir vērts apskatīt likmi, ka abas komandas gūs vārtus - @1.82. "Atletico" ir spīdoši sākusi sezonu un iesitusi nav tikai Barselonā (0:0), savukārt "Porto" pēdējoreiz mājās neiesita 2011.gada decembrī, kad "Zenit" izdevās izturēt nospiedošu pretinieku pārsvaru (0:0).