"Barcelona" uzsāks cīņu par Čempionu līgas kausu


Šovakar ar astoņām spēlēm turpināsies UEFA Čempionu līgas grupu turnīra pirmā kārta. Sīvas kaujas gaidāmas Marseļā un Neapolē, bet pagājušās sezonas pusfināliste "Barcelona" savā laukumā uzņems Amsterdamas "Ajax".

Lai arī "Barcelona" un "Ajax" gan spēles filozofijas, gan treneru, spēlētāju un funkcionāru ziņā saista ļoti ciešas saites, abi vairāk nekā 100 gadus senie klubi vēl ne reizi nav tikušies oficiālā spēlē. Beidzot būs pienākusi pirmā reize, tomēr izteiktas mača favorītes lomā, protams, iejutīsies Katalonijas komanda (1.13). "Ajax" spēlē uzbrūkošu futbolu un "Barcelona" savainojumu dēļ nebūs aizsargu Karlesa Pujola un Džordi Albas, tomēr Nīderlandes čempionei daudz nāksies spēlēt bez bumbas, kas apgrūtinās vārtu gūšanu. Tas, ka "Ajax" negūs vārtus, ir novērtēts ar koeficientu 1.95. Ja nu tomēr uzskatāt, ka nīderlandieši pārspēs Viktoru Valdesu, ir vērts apskatīt "Over 3.5" - 2.33.

Marseļā viesosies Londonas "Arsenal" ar franču galveno treneri Arsēnu Vengeru priekšgalā, kuram šajā pilsētā ir "īpaša" slava. Marseļieši ļoti labi pastrādāja transfēru periodā un sezonas sākumā rāda ļoti labas kvalitātes sniegumu. Taču labā formā atrodas arī "Arsenal", kas transfēru perioda izskaņā par rekordsummu nopirka Mesutu Ezilu un kas ir uzvarējusi jau piecos mačos pēc kārtas. Cīņa par punktiem būs sīva, toties varam gaidīt skatāmu un aizraujošu futbolu. Koeficients uz to, ka abas komandas gūs vārtus, ir 1.72, bet iespējamība, ka spēlē tiks gūti vismaz trīs vārti, ir novērtēta ar koeficientu 2.00.

Neapolē tiksies divas komandas, kas ir uz viļņa. Čempionu līgas fināliste Dortmundes "Borussia" šosezon visos turnīros ir uzvarējusi visos septiņos mačos un kopā guvusi 22 vārtus, uzvaru superkausā pār Minhenes "Bayern" ieskaitot (4:2). Tikmēr "Napoli" jaunā galvenā trenera Rafaela Benitesa vadībā ir sākusi ar trim uzvarām trīs mačos, taču visas spēles bija pret pretiniecēm, kas iepriekšējā sezonā Itālijas "A Sērijā" finisēja otrajā desmitniekā. "Borussia" būs pirmais nopietnais "Napoli" pārbaudījums, un vismaz šobrīd Vācijas klubs varētu būt pārāk draudīgs pretinieks. Dortmundes "Borussia" uzvara mačā ir novērtēta ar koeficientu 2.45, bet tāpat interesantas likmes ir kopējais "Over 2.5" (1.80) un "Borussia" "Over 1.5" (2.12).