Čempionu līga atgriežas ar smagsvaru dueli Mančestrā – "City" pret "Barcelona"


Pēc divu mēnešu pārtraukuma atsāksies spēcīgākais un prestižākais Eiropas futbola klubu turnīrs – UEFA Čempionu līga. Jau pirmajā astotdaļfināla dienā mūs gaida saldais ēdiens – Mančestras "City" pret Spānijas čempioni "Barcelona". Vai mūs gaida īsti svētki ar bagātīgi klātu galdu – proti, daudziem gūtiem vārtiem?


Ja "Barcelona" (uzvara @2.50) spēles stils, neskaitāmās zvaigznes un rezultatīvais futbols komentārus neprasa, arī Mančestras "City" (uzvara @2.85) ir izdevies izveidot ļoti atraktīvu futbolu spēlējošu komandu. Šosezon savā laukumā "City" ir aizvadījusi 20 spēles, zaudējot tikai divās un uzvarot visas pārējās. Turklāt darot to ļoti rezultatīvi – 20 spēlēs kopā gūti 74 vārti (ielaisti tikai 18), un vienīgi Londonas "Chelsea" izdevās no Mančestras prom doties bez ielaistiem vārtiem (1:0).

 

Tikmēr "Barcelona" izbraukumā ir aizvadījusi tieši 20 spēles, izcīnot 12 uzvaras, piedzīvojot tikai divus zaudējumus un gūstot 42 vārtus (un ielaižot 15). Pretinieka laukumā katalāņi vārtus ielaiduši vien trīsreiz, un šajā mačā koeficients uz to, ka abām komandām izdosies gūt vārtus ir visnotaļ daiļrunīgs – 1.45 (ka negūs – 2.60). Savukārt "Over 3.5" ir novērtēts ar 1.60, bet "Over 3.5" – 2.55. Kamēr mājiniekiem savainots ir Serhio Agvero, "Barcelona" līderis Lionels Mesi pamazām uzņem formu un pēdējo piecu spēļu laikā ir guvis piecus vārtus. Iespējamība, ka viņš izcelsies arī šovakar, ir novērtēta ar 2.00 (ka neizcelsies – 1.73).

 

Tikmēr otrā spēlē Vācijas Bundeslīgas vicelīdere Lēverkūzenes "Bayer" (uzvara @3.55) uzņems Francijas spēcīgāko klubu PSG (uzvara @2.15). Pāra favorīti ir francūži, turklāt "Bayer" pēdējā laikā ļoti vāji ir spēlējis savā laukumā – divi zaudējumi pēc kārtas, kas, ieskaitot aizvadītā gada nogali, pēdējo sešu mājas spēļu laikā dod tikai divas uzvaras un četrus zaudējumus. Savukārt PSG viesos šosezon 18 spēlēs ir uzvarējis 12 reizes un zaudējis – divas reizes, vārtus negūstot tikai vienā spēlē (0:1 pret "Evian") un neielaižot tikai četrās spēlēs.

 

Papildus ņemot vērā, ka "Bayer" savqā laukumā 17 spēlēs tikai trīs reizes nav guvusi vārtus, interesants ir koeficients uz "Over 2.5" – 1.96 (savukārt "Under 2.5" – 1.83), kā arī uz to, ka abas komandas gūs vārtus – 1.77 par un 1.96 pret. Ja uzskatāt, ka komandām neizdosies kopā gūt vismaz trīs vārtus, tāpat ir vērts apskatīt iespējamību, ka Lēverkūzenes "Bayer" gūs kaut vienus vārtus – 1.38 ka gūs un 2.75 ka negūs. PSG uzbrukuma līderis Zlatans Ibrahimovičs šosezon 34 spēlēs ir guvis 32 vārtus, un Edinsona Kavani savainojuma dēļ viņa loma vārtu gūšanā kļuvusi vēl lielāka. Bukmeikeri iespēju, ka Ibrahimovičs gūs vārtus, vērtē ar koeficientu 2.06, bet ka negūs – ar 1.68.