"Chelsea" un Azārs – Premjerlīgas galvenie favorīti


Jau sestdien plkst. 14:45 pēc Latvijas laika ar spēli "Old Trafford" starp Mančestras "United" un "Swansea" sāksies jaunā Anglijas Premjerlīgas sezona. Kuri klubi ir galvenie favorīti? Kuri ir reālākie kandidāti uz labākā spēlētāja un bombardiera titulu? Par to vairāk rakstā.

Pēdējo četru gadu laikā Premjerlīgā allaž ir triumfējis kāds no abiem Mančestras grandiem, tomēr pirms šīs sezonas par galveno favorīti ir uzskatāma Žuzē Mourinju vadītā Londonas "Chelsea" (@2.85), kas sastāvu pastiprināja ar tādiem spēlētājiem kā Fransesks Fabregass, Djēgu Košta un arī kādreizējā kluba leģenda Didjē Drogbā. Tālāk seko jau pieminētie Mančestras grandi "City" (@3.30) un "United" (@5.00), bet Londonas "Arsenal" (@7.00) sliktā ziņa ir tā, ka pēdējās trīs sezonās "Community Shield" ieguvēja vēlāk nekļuva par čempioni.

Ja uz titulu šobrīd izskaitļojušās piecas spilgtas pretendentes, daudz karstāka un neprognozējamāka solās cīņa par palikšanu Premjerlīgā. Reālākā kandidāte uz vienu no trim nelaimīgajām vietām ir "Championship" vicečempione "Burnley" (@1.57), bet tai seko vēl viena līgas jaunpienācēja QPR (@3.00). Interesanti gan, ka pēdējās trīs sezonās tieši pēc spēka otrās līgas čempione Premjerlīgā sasniedza sliktākos rezultātus no jaunpienācējām. Iepriekšējos gados "Cardiff" un "Reading" izkrita no līgas, bet 2011. gadā QPR tikai par mata tiesu no tā izvairījās. Iepriekšējā sezonā titulu ieguva "Leicester". 

Iepriekšējā sezonā par pārliecinoši labāko vārtu guvēju kļuva "Liverpool" bombardieris Luiss Svaress, kurš guva 31 vārtus un par desmit precīziem sitieniem apsteidza savu komandas biedru Danielu Staridžu. Šajā sezonā Svaress jau pārstāvēs Spānijas "Barcelona", un urugvajieša prombūtnē galvenais favorīts ir nīderlandietis Robins van Pērsijs (@5.50), kurš šo titulu ieguva gan 2013., gan 2012. gadā. Viņam seko jau pieminētais Anglijas izlases uzbrucējs Staridžs (@6.00). Pēdējoreiz anglis par Premjerlīgas labāko vārtu guvēju kļuva 2000. gadā, kad "Sunderland" uzbrucējs Kevins Filipss iesita 30 vārtus. Iepriekšējā sezonā viņš pārstāvēja "Leicester", taču nepilna 41 gada vecumā beidza karjeru.

Spēlētājs, Komanda, Koef, Spēlētājs, Komanda, Koef

Robins van Pērsijs, Man. United, 5.50, Edins Džeko, Man. City, 15.00

Daniels Staridžs, Liverpool, 6.00, Aleksis Sančess, Arsenal, 15.00

Serhio Agvero, Man. City, 6.50, Romelu Lukaku, Everton, 21.00

Djēgu Košta, Chelsea, 7.00, Olivjē Žirū, Arsenal, 23.00

Viens Rūnijs, Man. United, 13.00, Jaja Turē, Man. City, 26.00

Savukārt starp komandām galvenā kandidāte uz labākās vārtu guvējas nosaukumu ir Mančestras "City" (@2.40), bet sezonas favorīte Londonas "Chelsea" – "tikai" otrā (@3.75). Pēdējās četrās sezonās par Premjerlīgas čempioni allaž kļuva tieši visvairāk vārtu guvusī vienība. "Chelsea" pirmajās trīs kārtās tiksies ar jaunpienācējām "Burnley" un "Leicester", kā arī viesosies pie "Everton", un tieši londonieši (@3.30) ir galvenie favorīti uz pirmo vietu tabulā otrajā septembrī. Pēc tam seko Mančestras "United" (@3.50) un Mančestras "City" (@3.50).

Nu jau teju par ikdienišķu mūsdienu futbola sastāvdaļu kļuvusi arī treneru emocionalitāte un risks tikt izdzītiem no tehniskās zonas. Kandidāts numur viens uz to, kurš no treneriem tiks izdzīts pirmais, ir Ņūkāslas "United" vadītājs Alans Pārdjū (@3.75), bet Mourinju (@7.00) atrodas "vien" otrajā vietā. Identisks koeficients ir arī skotam Alanam Ērvinam no "West Brom" (@7.00), bet kā potenciāli vismierīgākais tiek uzskatīts čīlietis Manuels Pelegrini no Mančestras "City" (@41.00).

Bijusī "Liverpool" superzvaigzne Svaress kļuva ne tikai par iepriekšējās sezonas labāko vārtu guvēju, bet ieguva arī PFA gada labākā spēlētāja balvu. Šajā sezonā par galveno kandidātu tiek uzskatīts Londonas "Chelsea" beļģu pussargs Edens Azārs (@6.00), aiz sevis atstājot gan Serhio Agvero, gan Āronu Remziju, gan Veinu Rūniju (visiem @9.00). Iepriekšējās piecās sezonās līgas labākais spēlētājs gan ne reizi nebija no čempionu komandas. Pēdējoreiz čempions šādu balvu saņēma 2009. gadā – Raiens Gigss no Mančestras "United".

Spēlētājs, Komanda, Koef, Spēlētājs, Komanda, Koef

Edens Azārs, Chelsea, 6.00, Robins van Pērsijs, Man. United, 12.00

Serhio Agvero, Man. City, 9.00, Aleksis Sančess, Arsenal, 13.00

Ārons Remzijs, Arsenal, 9.00, Jaja Turē, Man. City, 15.00

Veins Rūnijs, Man. United, 9.00, Davids Silva, Man. City, 17.00

Fransesks Fabregass, Chelsea, 12.00, Rahīms Stērlings, 17.00