Mesi pret Ronaldu – zvaigžņu cīņa par Zelta bumbu


Futbola pasaule jau labu laiciņu sadalījusies divās daļās, proti, Lionela Mesi un Krištianu Ronaldu talanta atbalstītājos. Slavinātāju un kritiķu pietiek gan vienam, gan otram, gandrīz vai fantastiskā vārtu gūšanas statistika runā par sevi, un gandrīz nešaubīgs ir fakts, ka Mesi un Ronaldu savā starpā sadalīs šī FIFA Zelta bumbu („Baloon D`Or”), kuru ik gadu piešķir planētas labākajam futbolistam. „Gandrīz” tādēļ, ka iespaidīgu sezonu aizvadīja arī Minhenes „Bayern” līderis Franks Riberī.

Taču šobrīd pievērsīsimies Spānijas čempionāta zvaigznēm, kuras sestdien izies „Camp Nou” laukumā, lai ar sezonas pirmo „El Classico” simboliski noskaidrotu spēku samērus. Mesi pret Ronaldu, „Barcelona” pret Madrides „Real”.

FIFA Zelta bumbas uzvarētāju nosaka balsojums pasaules labāko treneru, komandu kapteiņu un žurnālistu izpildījumā. Pēdējos 20 gados neviens futbolists nav spējis šo vienu no prestižākajām futbola balvām iegūt vairāk nekā vienu reizi pēc kārtas, izņemot Mesi, kurš visus sekotājus atstājis aiz muguras četrus gadus pēc kārtas! Ronaldu pie šī titula ticis vienreiz, 2008. gadā, kad vēl spēlēja „United”, taču nu gatavs to pašu izdarīt arī aizstāvot karaliskā Madrides kluba krāsas.

Ja ņem vērā skaitļus un tieši finansiālos skaitļus, tad „Real” savu zvaigzni ir novērtējusi tieši četrreiz dārgāk nekā „Barcelona” savējo, proti, Ronaldu līgumu ir iespējams izpirkt par vienu miljardu eiro, bet Mesi – „tikai” par 250 miljoniem eiro. Šeit gan vietā jautājums, vai šī summu atšķirība nav tādēļ, ka Mesi savam klubam ir daudz lojālāks, kamēr Ronaldu 2009. gadā nespēlēja to mazāko lomu savā pārejā no „United”.

Ir gan cita statistika, kura daudz glaimojošāka Mesi, un daudzu futbola cienītāju acīs nav svarīgākas par šo – gūtie vārti. Mesi pagājušajā sezonā izcēlās ar 75 vārtu guvumiem, turklāt šo iespaidīgo bagāžu papildināja ar 18 rezultatīvām piespēlēm. Ronaldu attiecīgi nedaudz pieticīgāks – 62 un 14, tiesa, savstarpējos mačos trīsreiz uzvarēja „Real”, kamēr „Barca” tikai vienreiz (vēl divi neizšķirti).

Savukārt starptautiskajā lauciņā rezultatīvāks bijis portugālis, kurš izlasē guvis 43 vārtus, kamēr Mesi 37. Ronaldu gan aizvadījis 24 spēlēm vairāk, līdz ar to vidēji spēlē gūto vārtu ziņā atkal pārsvars ir Mesi. Skaitliskā ziņā Ronaldu gan ir plašāks līdzjutēju atbalsts, proti, viņam portālā „Facebook” ir par 14 miljoniem fanu vairāk nekā Mesi (63 un 49).

Vēl labs veids, kā noskaidrot līdzjutēju patieso viedokli, ir ņemot vērā viņu veiktās likmes. Pēdējās četrās „El Classico” spēlēs par to, kurš spēlētājs gūs vārtus, 41% no likmēm tika izdarītas uz Krištianu Ronaldu, 39% uz Mesi. Visi pārējie „Barcas” un „Real” spēlētāji, no kuriem iespējams izveidot divas un trīs zvaigžņu izlases, saņēma tikai 21% likmju.

Taču skaitļi var dot tikai ieskatu spēlētāju sniegumā un palīdzēt tos salīdzināt, savukārt laukumā parādītais sniegums, cīņasspars, talants un gluži vienkārši māka uzvarēt ir tas, kas nodrošina viena vai otra futbolista pārākumu. Kurš, tavuprāt, ir pelnījis kļūt par šī gada pasaules labāko futbolistu? 


Oriģinālraksts