Minhenes "Bayern" un Madrides "Atletico" ir spēļu favorītes


UEFA Čempionu līgā šovakar tiks aizvadītas vēl divas astotdaļfināla spēles. Trofejas sargātāja otro gadu pēc kārtas šajā turnīra fāzē viesosies pie Londonas "Arsenal", ko pirms gada uzvarēja ar 3:1 un 0:2, savukārt Itālijas grands "Milan" uzņems Madrides "Atletico". Lai arī "Milan" vārds futbola pasaulē ir daudz skaļāks, šobrīd favorītes lomā ir tieši Spānijas klubs. Abu maču sākums plkst. 21:45 pēc Latvijas laika.

Londonas "Arsenal" (uzvara @4.80, dubultiespēja @2.15) nedaudz negaidīti aizvadīja ļoti labu sezonas pirmo pusi un Anglijas Premjerlīgā ir starp galvenajām kandidātēm uz titulu. Londonieši savā laukumā nav zaudējuši jau 13 spēlēs pēc kārtas, izcīnot desmit uzvaras un tikai divās spēlēs ielaižot vārtus (vārtu bilance 23:2).

Tomēr "Arsenal" pretī stāsies šobrīd stiprākā komanda pasaulē – Minhenes "Bayern" (uzvara @1.73). Ja "Arsenal" var lepoties ar teicamu mājas spēļu bilanci, "Bayern" izbraukuma bilance ir vēl labāka. Šosezon 19 mačos izcīnītas 16 uzvaras un zaudēts tikai pašā pirmajā mačā Dortmundē (2:4). Bavārieši kopā guvuši 53 vārtus un ielaiduši desmit, plus atceroties pagājušā gada tikšanos, kas Londonā noslēdzās ar "Bayern" dominanci un uzvaru ar 3:1, paredzams, ka šovakar varētu būt itin rezultatīvs futbols.

Kopējais "Over 2.5" novērtēts ar koeficientu 1.63 ("Under 2.5" – 2.25), savukārt kopējais "Over 3.5" – ar 2.65 ("Under 3.5" – 1.48). Domājams, ka abas "Over" likmes izšķirs tas, vai "Arsenal" izdosies gūt kaut vienus vārtus. Iespēja, ka abas komandas pārspēs pretinieku vārtsargus, novērtēta ar koeficientu 1.62 (ka nepārspēs – 2.18), savukārt iespēja, ka vismaz vienus vārtus gūs "Arsenal", novērtēta ar koeficientu 1.38. Ja uzskatāt, ka Bavārijas aizsardzības bastioni neieplaisās, ir vērts apskatīt likmi, ka "Arsenal" vārtus negūs – 2.75.

Ja pirmajā mačā varam pamatoti gaidīt vārtu birumu, otrā vakara spēlē, visticamāk, sagaida daudz mazrezultatīvāks futbols. Krīzē esošā "Milan" (uzvara @3.75, dubultiespēja @1.70) Itālijas čempionātā atrodas tikai devītajā vietā un no līderes "Juventus" atpaliek jau par 31 punktu, savukārt Madrides "Atletico" (uzvara @2.15) ir starp trim pretendentēm uz Spānijas titulu. Tieši "Atletico" būs mača un visa pāra favorīte, tomēr madridieši atbildīgākajās spēlēs lielākoties spēlē ļoti pragmatiski. Spēles kopējais "Over 2.5" līdz ar to ir novērtēts ar koeficientu 2.30 ("Under 2.5" – 1.60), bet tas, ka abas komandas gūs kaut vienus vārtus – ar koeficientu 1.98 (ka negūs – 1.75).