Ābols pret Znaroku jeb „Dinamo” sagaida „Dynamo”


Rīgas „Dinamo” pēc iespaidīgā sezonas sākuma ar zaudējumiem pret CSKA un „Ak Bars” atgriezies realitātē un šovakar savās mājās uzņems KHL čempioni Maskavas „Dynamo”, tiesa, arī „Dynamo” pēdējā spēlē piedzīvojusi zaudējumu pret CSKA, kas gan netraucē maskaviešiem ieņemt otro vietu līgā.

Abu komandu galvenie treneri ir kādreizējie Latvijas hokeja izlases cīņubiedri, proti, Artis Ābols un Oļegs Znaroks. Lai arī Znarokam ir pārsvars gan trenera pieredzē, gan komandas sastāvā, Ābolam un „Dinamo” palīdzēs mājas sienas un jaunais uzbrucējs Vojtehs Polāks, kuram šī būs debija Rīgas kluba rindās.

No Maskavas nometnes arī pienākušas ziņas, ka Znaroks malā atstās pamatvārtsargu Aleksandru Jerjomenko, kurš piedalījies visās sešās „Dynamo” spēlēs. Jerjomenko atpūta dubulto mūsējo iespējas gūt vārtus, jo bez viņa „Dynamo” vārtsargu rindās ir 20 gadus vecais Kirils Barzmans un 18 gadus vecais (jaunais) Ivans Bočarovs,  līdz ar to vērts pievērst uzmanību „Goals Over” likmēm. Uz „Over” 4,5 koeficents 1,75, bet uz „Over 5,5” 2,55.

Tiesa, neskaitot sabrukumu mačā pret CSKA, Znaroka komandas aizsardzība bijusi augstā līmenī un pirmajās piecās spēlēs ielaida tikai trīs vārtus, turklāt ne reizi vairāk kā vienu. Koeficents uz to, ka šāds scenārijs atkārtosies arī Rīgā, 2,40 („Under 1,5)”.

Šī spēle gan nebūs tikai par prestižu vien, jo uzvaras gadījumā „Dinamo” apsteigtu Maskavas klubu KHL kopvērtējumā. Uz „Dinamo” uzvaru pieejams koeficents 3,55, savukārt uz neizšķirtu pamatlaikā 4,35. Lai ari Znaroks mums visiem pazīstams kā lielisks motivētājs, kurš noteikti būs pratis sapurināt komandu pēc iepriekšējā zaudējuma, Jerjomenko nespēlēšana un arēnas lieliskie līdzjutēji var noskaņot „Dinamo” uzvarai. Pēdējās trīs savstarpējās spēlēs uzvaras gan svinējusi Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā komanda.

Pretinieku rindās būs arī latviešu hokejists Mārtiņš Karsums, kurš palīdzējis „Dynamo” būt vienai no rezultatīvākajām trešā perioda komandām (astoņi vārti, 2. vieta KHL). Tikai vienu vietu zemāk ir Rīgas klubs (septiņi vārti), kas ļauj cerēt uz rezultatīvu spēles noslēgumu. Koeficents uz trešajā periodā kopā gūtajiem vārtiem „Over 1,5” ir 1,80, bet uz „Over 2,5” pat 3,80.