Atkal izšķirošais mačs pret Šveici!


Latvijas hokeja izlase šodien pēcpusdienā aizvadīs spēli pret Šveices valstsvienību, kurai ceturtdaļfināls jau paslīdējis garām. Savukārt mūsu situācija pavisam vienkāršā - jāuzvar!

Teikt, ka "play-off" Latvijas izlasei sākās jau vakar, būtu nepareizi. Jo zaudējām, taču turpinam cīņu par ceturtdaļfinālu un, jā, arī par medaļām. Nepieciešama uzvara pamatlaikā (tad mēs apsteidzam somus par punktu) vai ar papildlaika palīdzību (tad mums ar somiem pa 11 punktiem, taču uzvara savstarpējā spēlē). Zaudējums neder nekādā variantā, taču tas varbūt arī labi - nav lieki jārēķina.

Pret Baltkrieviju Latvijas hokejisti sāka pasīvi, turpināja slinki un nedaudz apjukuši. Te nomaiņa uzbrukuma vidū, te laika vilcināšana vairākumā, te nevarēšana ieiet zonā. Arī divi ātri ielaistie vārti nepalīdzēja. Taču Latvija saņēmās un rezultātu izlīdzināja.

Fakts, ka šo izlīdzināšanu atteicās pamanīt spēles tiesnesis, ielējis eļļu Latvijas izlases līdjzutēju ugunī un jācer, ka arī spēlētājos. Latvijas izlases uzvara pamatlaikā novērtēta ar koeficientu 2,35, bet, ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus, - 1,86.

Vakardienas spēlē Latvijas otros (neieskaitītos) vārtus guva Kaspars Daugaviņš, kura emocijas pēc tiesneša lēmuma izdzirdēšanas bija vairāk nekā sakāpinātas. Protams, teorētiski nav izslēgts variants, ka IIHF diskvalificē viņu par nūjas triekšanu apmalē un vētrainu laukuma pamešanu, taču tāda bezkaunība laikam būtu pāri visām robežām. Iespēja, ka Daugaviņš šovakar iemetīs golu, novērtēta ar 3,00.

Bukmeikeri novērtējuši arī Herberta Vasiļjeva un Miķeļa Rēdliha izredzes pārspēt Šveices vārtsargu -Miķeļa koeficients 3,50, bet Vasiļjevam 4,20. Savukārt Latvijas kā komandas spējas iemest vismaz trīs vārtus, bez kuriem uzvara var arī neatnākt, novērtētas ar koeficientu 1,96.

 

Nav pirmā reize, kad savu likteni iekš PČ noskaidrojam mačā pret Šveici - 1996. gadā spēlē tieši pret šo izlasi izbruģējām ceļu uz elites divīziju (toreiz A grupu), bet pēc tam vairākas reizes uztrāpījām grupu svarīgākās cīņas pret šveiciešiem un lielākoties zaudējām. Olimpiādē dalījām uzvaras uz pusē (0:1 un 3:1), taču panākumu guvām svarīgākajā, izslēgšanas spēlē. Lai arī šoreiz teorētiski vēl grupu turnīrs, arī šī ir tīra izslēgšanas spēle.