Dinamo mačā pret KHL antirekorda īpašnieci nepieciešama droša uzvara


Ja reiz kādreiz no Rīgas „Dinamo” tiek sagaidīta bezierunu uzvara, tad šovakar ir tā reize, jo 19:30 KHL regulārās sezonas ietvaros būs jāspēkojas ar finanšu problēmu nomocīto Maskavas „Spartak”, kura savu pēdējo uzvaru svinēja vien decembra sākumā.

Rīgas „Dinamo” turpina novadīt līdz galam KHL regulāro čempionātu, cenšoties iegūt mājas spēļu priekšrocības pirmajā play-off kārtā. Lai šo mērķi padarītu reālāku, šovakar pret visiem pēc kārtas zaudējošo Maskavas „Spartak” nedrīkst atļauties zaudēt ne punktu. Tiesa, „Spartak” pirmajā spēlē pēc olimpiādes bija tuvu, lai mačā pret CSKA (1:2, otrie vārti ielaisti 49. minūtē) pārtrauktu savu zaudējumu sēriju, kura ieilgusi jau līdz 18 spēlēm, kas ir līgas antirekords.

Savukārt „Dinamo” pirms divām dienām ar 5:1 pārliecinoši pieveica „Medveščak”, taču pēc mača pirmās aizvadītas puses atradās iedzinējos 0:1. Kopumā rīdzinieki tikuši pie uzvarām jau četros mačos pēc kārtas (piecos, ja ieskaita pārbaudes spēli pret Zviedrijas „Linkopings”) un savu pēdējo zaudējumu cieta 22. janvārī, tiesa, ļoti sāpīgi – 2:6 pret „Vitjaz”, un arī toreiz likās, ka „Dinamo” uzvara ir samērā pašsaprotams jēdziens.

Nekā citādi nevar nosaukt arī to, kā bukmeikeri vērtē „Dinamo” panākumu šovakar, proti, ar koeficentu 1,35, kamēr „Spartak” iespējas uzvarēt pamatlaikā ir 6,75. Ja Maskavas slavenā, bet šobrīd pamatīgi nolaistā hokeja komanda Rīgā pārtrauks savu zaudējumu sēriju, ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus, tad likmi iespējams pareizināt ar koeficentu 4,30.

„Spartak” jau ilgāku laiku necīnās ne par ko citu, kā vien sezonas pabeigšanu, un no cīņas par Gagarina kausu tā jau izstājusies. Šobrīd „Spartak” ieņem 13. vietu Rietumu konferencē un ir viena no trijām komandām KHL, kas vēl nav pārsniegusi sezonā gūto 100 vārtu robežu. Tiesa, ielaisto vārtu ziņā tās statistika nav bezcerīga, proti, ar ielaistiem 142 vārtiem (vidēji spēlē 2,8) tā ir 19. vietā KHL šajā rādītājā. Koeficents uz to, ka „Dinamo” šo statistiku pabojās un gūs vismaz četrus vārtus, ir 2,16.

Maskavieši vairāk par vieniem vārtiem guvuši tikai vienā no pēdējā četrām spēlēm, turklāt vienā spēlē arī palikts sausā (0:7 pret „Severstaļ”). „Dinamo” šajā sezonā savus vārtus nosargājusi neskartus četrās spēlēs, un iespēja, ka šovakar būs piektā, ir novērtēta ar koeficentu 4,50.

Tiesa, nedrīkst arī aizmirst, ka Rīgas komandā arvien lielāku lomu sāk spēlēt savainojumi, un šobrīd no sastāva ir ārā Kails Vilsons, Miks Indrašis, Oskars Cibuļskis un Arvīds Reķis. Pirmajā sezonas spēlē pret „Spartal” tika svinēta uzvara ar 3:1.