Dinamo noslēgs mājas spēļu sēriju. Vai beigas arī uzvaru sērijai?


Rīgas „Dinamo” svinējusi uzvaru jau sešās spēlēs pēc kārtas, tiesa, ar katru spēli šī uzvara nākusi arvien grūtāk, un pat komandas galvenajam trenerim Artim Ābolam bija jāatzīst, ka sastāvā ir iezagusies pašpārliecinātība. Šī īpašība nav nemaz tik slikta, taču jāprot izmantot.

Šodien to vajadzēs izmantot pret Jekaterinburgas „Avtomobolist”, kura Rīgā ieradusies pēc izbraukuma Čehijā, Slovākijā un Maskavā, kurā piedzīvoti trīs sāpīgi zaudējumi (2:3, 1:3, un 1:2). KHL kopvērtējumā „Avtomobolist” ieņem astoto vietu Austrumos, tādēļ koeficents 1,70 uz „Dinamo” uzvaru nav pārsteigums. Jebkurā citā iepriekšējā gadā varētu padomāt, ka pēc izskanējušajām runām par pašpārliecinātību un nenoskaņošanos spēlei „Dinamo” nākamo spēli „atdos” un sāks meklēt vainīgos, taču šajā sezonā lietas varētu izvērsties patīkamām Rīgas līdzjutējiem.

Par spīti mazrezultatīvajam izbraukumam „Avtomobolist” sezonā ir ielaidusi teju trīs vārtus vidēji spēlē, līdz ar to ceturtajā izbraukuma spēlē vārtu guvumus varētu vērot nedaudz biežāk nekā ierasti. Likmei „Over 5,5” pieejams koeficents 2,75.

„Dinamo” samērā reti savus pretiniekus pieveic ar vairāku vārtu pārsvaru, kas mudina atcerēties, ka pirms sezonas reti kurš iztēlojās Rīgas komandu trešajā vietā Rietumu konferencē un ka tās īstā vieta teorētiski ir nedaudz zemāk. „Dinamo” arī neizceļas ar daudz vārtiem kopumā, taču iepriekšējās divās spēlēs pamatlaikā gūts pa trim vārtiem. Šodien līdzīgs scenārijs („Dinamo Over 2,5”) novērtēts ar koeficentu 1,72.

Rīdziniekiem gan jābūt īpaši uzmanīgiem otrajā periodā, jo tajā „Avtomobolist” ierasti parāda savu labāko sniegumu. No 28 otrajiem periodiem Jekaterinburgas komandas zaudējusi tikai astoņus un guvusi teju uz pusi vairāk vārtus nekā „Dinamo” (27 un 19) šajā pašā laikā posmā. Ja statistika sevi attaisnos un viesi uzvarēs otrajā periodā, tad var likmi pareizināt ar 3,75.

Iepriekšējā spēlē „Dinamo” vārtos stāvēja Jakubs Sedlāčeks, taču viņš vēl ne reizi nav šosezon nav bijis „Dinamo” vārtos divās spēlēs pēc kārtas, tādēļ pēc mača atpūtas ierindā varētu atkal būt Telkvists. Pretinieku vārtos parasti vērojams čehs Jakubs Kovāržs, taču viņš nospēlējis jau visas trīs izbraukuma spēles pēc kārtas. Ja viņam tiks dota atpūta, laukumā varētu redzēt Jevgeņiju Ļobanovu, kurš šosezon piedalījies sešās spēlēs un atvairījis 92,5% pretinieku metienu.

Spēles sākums 19:30, un jau šobrīd skaidrs, ka ar šo maču „Dinamo” noslēgs savu mājas spēļu sēriju. Atklāts gan vēl ir jautājums, vai noslēgums pienācis arī uzvaru sērijai.