”Dinamo” pēc pauzes sagaida Artūra Kuldas jauno klubu


Pēc gandrīz nedēļu ilgas pauzes Rīgā atgriezies KHL hokejs. Rīgas „Dinamo” savās mājās uzņems Ufas „Salavat Yulaev”, kurai nesen pievienojies Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

No četru spēļu garā izbraukuma Austrumu konferencē „Dinamo” pārveda sešus no iespējamajiem 12 punktiem, tiesa, savās mājās austrumu komandu uzvarēt vēl nav izdevies. Unibet bukmeikeri šoreiz gan abu komandu izredzes uzvarēt vērtē ar vienādu koeficentu (2,45). „Salavat Yulaev” gan pagaidām uzvarējusi tikai vienu Rietumu konferences komandu, un tā pati ir „Vityaz”.

Ufas komanda Rīgā ieradusies pēc vizītes Maskavā, kur tika piedzīvots zaudējums pret CSKA 2:3. Kopā 12 spēlēs „Salavat Yulaev” savācis 20 punktu, par četriem mazāk nekā „Dinamo”, Rīgas klubs arī līdz šim aizsardzībā darbojies sekmīgāk nekā 2011. gada čempiones aizsargi. „Dinamo” 13 spēlēs ielaidis 22 vārtus, kas, par spīti relatīvi nesekmīgajam izbraukumam, joprojām ir labākais rādītājs KHL. Koeficents uz to, ka mačā tiks gūti mazāk nekā 5,5 vārti ir 1,55, un šāda likme nestu uzvaru astoņās no pēdējām 10 abu komandu spēlēm.

Pagājušajā sezonā Ufas komanda divās spēlēs iemeta 10 ripas „Dinamo” vārtos, tiesa, septiņas no tām bija izbraukumā. Labu tempu gan uzņēmis Deniss Hlistovs, kurš pēdējās piecās spēlēs guvis sešus punktus – divreiz vairāk nekā jebkurš cits „Salavat Yulaev” šajā pašā laika periodā. Interesanti arī, ka pēdējās piecās Ufas spēlēs uzvarētāju izšķīris tikai viens vārtu guvums (2:3, 3:4, 3:1, 2:1,3:4), savukārt tikai vienā spēlē „Salavat Yulaev” svinējusi uzvaru ar vairāk nekā vienu vārtu pārsvaru. Ja pieņemam, ka „Dinamo” spēs sagādāt sīvu cīņu un šī tendence turpināsies, vērts pievērst uzmanību likmei par 3-Way handikapu, proti, likt, ka spēle sākoties ar 1:0 noslēgsies neizšķirti.

Artūrs Kulda pagājušo sezonu noslēdza Vinipegas „Jets” (NHL), bet šosezon pirms pāris dienām pievienojās „Salavat Yulaev”. Viņš pagaidām gan aizvadījis tikai vienu spēli, taču tajā laukumā pavadīja ilgāko laiku komandā.

Lai arī „Dinamo” šobrīd ieņem augsto ceturto vietu konferencē, astotā vieta ir tikai trīs punktu attālumā, līdz ar to atriebei Ufas komandai par pagājušās sezonas diviem zaudējumiem būtu īstais laiks.