”Dinamo” pirms KHL pauzes nokārtos rēķinus ar „Severstaļ”

Septembra sākums Rīgas „Dinamo” komandai izdevās tik sekmīgs, ka liels procents līdzjutēju jau sāka bažīgi skatīties pār plecu, sak, vēlāk jau tik labi neies un vecajā bedrē vien iekritīsim. Nule kā oktobris nosvinējis lapkriti un sasveicinājis novembri, taču „Dinamo” joprojām ir trešajā vietā Rietumu konferencē.

Neatkarīgi no šodienas spēles iznākuma, trešajā vietā „Dinamo” paliks arī divu nākamo nedēļu laikā, kad KHL būs pārtraukums. Tas gan nav iemesls necensties pieveikt arī Čerepovecas „Severstaļ” un noslēgt četru spēļu izbraukumu ar pavisam priecējošu bilanci. Starp citu, oktobrī „Dinamo” punktus neguva tikai vienā spēlē (2:5 pret „Salavat Julaev”).

„Severstaļ” šosezon izcīnījusi par 10 punktiem mazāk nekā „Dinamo”, kas liek viņiem konferences turnīra tabulā atrasties septiņas vietas zemāk. Vēsturiski gan „Severstaļ” bijusi daudz pārāka, jo 10 spēlēs ar „Dinamo” izcīnītas sešas uzvaras. Vai nu šis vai citi iemesli, bet bukmeikeri joprojām pārāk nerespektē „Dinamo” vietu kopvērtējumā, un komandu izredzes svinēt uzvaru vērtē praktiski vienlīdzīgi (uz „Dinamo” 2,45, „Severstaļ” 2,50).

Mūsējo pretiniekiem šī būs ceturtā spēle mājās pēc kārtas, un kopš 22. oktobra šī komanda ielaidusi tikai trīs vārtus. Ar iespaidīgu rezultativitāti neizceļas arī „Dinamo” vīri (pēdējās divās spēlēs trīs vārti), līdz ar to, visticamāk, arī šodien uzvarētājs tiks izšķirts vai nu ar mazāk nekā piecu (koeficents 1,90) vai četru vārtu palīdzību (koeficents 3,15).

Stabils „Severstaļ” pamatvārtsargs ir čehs Jākubs Štepaneks, kurš iepriekšējās sezonās rūpējās par SKA vārtu drošību. Šosezon viņš atvairījis 92,7% pretinieku metienu, kas gan ir nedaudz sliktāk nekā abiem „Dinamo” vārtsargiem.

Rīdziniekiem būs arī īpaši jāuzmanās no „Severstaļ” uzbrucējiem tieši spēles beigās, jo tieši tad Čerepovecas vienība demonstrējusi savu labāko sniegumu un ceturtā labākā trešo periodu komanda visā KHL („Dinamo” septītā). Iepriekšējā spēlē „Dinamo” arī pēc diviem ātri gūtiem vārtiem spēles sākumā otro mača pusi aizvadīja, pieklājīgi sakot, viduvēji, turklāt abām komandām galvā gan jau būs gaidāmais sezonas pārtraukums, tādēļ „Dinamo Under 0,5” (citiem vārdiem – palikšana bez vārtiem) trešajā periodā ar koeficentu 2,12 ir pieļaujams risks pat tad, ja visā mačā kopā par favorītu uzskatiet „Dinamo”.

Interesants duelis sagaidāms arī Austrumu līderu sadursmē, tiesa, ja Ufas „Salavat Julaev” atrašanās tabulas augšgalā bija vairāk vai mazāk gaidīts notikums, tad Astanas „Barys” līderpozīcijas Austrumu konferencē gan diez vai kāds ārpus Kazahstānas paredzēja. „Barys” ir bukmeikeru favorīte arī šodienas spēlē ar koeficentu uz tās uzvaru 2,25, tiesa, nesen piedzīvotā sakāve pret šosezon vāji spēlējošo „Traktor” liek aizdomāties, ka tik brīnišķīgs „Barys” stāsts tomēr nav. Vidēji spēlē 4 gūtie „Barys” vārti gan liecina par pretējo, un iespēja, ka abas komandas šodien sametīs vairāk nekā septiņus vārtus, novērtēta ar koeficentu 3,90.