”Dinamo” pret zaudējumu purvā iestigušo ”Metalurg”

Šodien Novokuzņeckā tiks noslēgtas divas četru spēļu sērijas, proti, Rīgas „Dinamo” četru spēļu izbraukuma un „Metalurg” četru mājas maču sērija. Ar iespaidīgiem panākumiem šajā laikā lepoties nevar neviena no komandām, tiesa, „Dinamo” skats uz dzīvi ir nedaudz spožāks.

Kaila Vilsona vienā mačā četri gūtie punkti ļāva pieveikt „Sibirj”, kā arī atdzīvināja komandu pēc vairākiem zaudējumiem pēc kārtas. Nu „Dinamo” ir jāuzmanās no līdzīga scenārija pretējā nometnē – „Metalurg” zaudējusi jau astoņās spēlēs pēc kārtas (divreiz papildlaikā) un ar katru nākamo spēli izmisums Novokuzņeckā kļūst arvien lielāks. Bukmeikeru vērtējumā „Dinamo” ir favorīte (koeficents 2,15), taču favorīte tā bija arī pret „Amur” un „Admiral”.

Protams, otru tik rezultatīvu maču no Vilsona nez vai sagaidīsim, taču ne jau viņš viens uzvarēja spēli Novosibirskā. Divus vārtus guva arī Marsels Hosa, tiesa, abos bija vērojams veiksmes piesitiens, bet daudz lielāka uzmanība jāpievērš „Dinamo” radīto iespēju skaitam, proti, to bija daudz. Pēc neveiksmēm tālajos Austrumos (divās spēles vieni vārti) uzbrukuma slūžas pavērās un iespējams, ka līdz galam tās atvērsies pret līgas šobrīd otru vājāko komandu „Metalurg”. Iespēja, ka „Dinamo” gūs vairāk nekā 2,5 vārtus, novērtēta ar koeficentu 1,80, savukārt abu komandu kopā gūto vārtu „Over 5,5” ir koeficents 2,25.

Uzmanību der pievērst arī likmēm par „Metalurg” gūtajiem vārtiem. Lai arī „Metalurg” zaudē, zaudējumi piedzīvoti rezultatīvos mačos. Pēdējās piecās spēlēs „Metalurg” hokejisti vidēji guvuši 3,2 vārtus, bet koeficents šodienai uz viņu vārtu „Over 2,5” ir 2,12. „Metalurg” arī ir komanda, kas ļoti disciplinēti uzsāk spēli – 10 spēlēs vārtus pirmajā periodā viņi ielaiduši tikai sešas reizes, līdz ar to koeficents 1,88 uz to, ka pirmajās 10 minūtēs vārti netiks gūti, ir apsvēršanas vērta, jo labāka statistika šajā rādītājā ir tikai vienai komandai – Rīgas „Dinamo”. 12 pirmajos periodos mūsu vārtsargi izrādījušies bezspēcīgi tikai piecas reizes.

Pagaidām „Dinamo” izbraukumā savākusi trīs punktus un uzvara šodienas spēlē ļautu no Austrumu konferences aizbraukt ar vismaz neitrālu attiecību. Pēc tam Rīgā komandai būs jācenšas pierādīt pārākums pār divām citām Austrumu komandām – Ufas „Salavat Julajev” un „Ņeftehimik”. Jāpiezīmē, ka „Dinamo” šosezon pirmo uzvaru pār pretējās konferences komandu guva tikai aizvakar, tiesa, izdarīja to tik pārliecinoši, ka vērts apsvērt arī likmes ar handikapu. Galu galā, „Dinamo” šajā sezonā pretiniekus sagrāvusi jau trīs reizes (5:1 pret „Medveščak”, 6:1 pret „Vitjaz” un 4:1 pret „Sibirj”), proti, komanda neapstājas pēc minimālā mērķa sasniegšanas. Koeficents „Dinamo” uzvarai ar handikapu -1,5 ir 3,05, bet -2,5 – pat 5,10. Jāņem vērā arī „Metalurg” šī brīža psiholoģiskais stāvoklis. Astoņi zaudējumi pēc kārtas var sadragāt jebkuras komandas cīņassparu, un ja „Dinamo” iegūst pārsvaru pirmajos divos periodos, gluži iespējams, ka pretinieki trešajā periodā nosēdīsies un sāks gaidīt savas nākamās spēles pret „Lokomotiv” un „Atlant”, kur punkti viņiem teorētiski varētu nākt vieglākā ceļā nekā pret Rīgas komandu.