”Dinamo” sagaida savainojumiem nomocīto CSKA


Šovakar 19:30 Rīgas „Dinamo” mēģinās uzlabot savu mājas spēļu statistiku, kā arī atriebties Maskavas CSKA par zaudējumu sezonas sākumā. Šī arī būs pirmā reize sezonā, kad „Dinamo” tiekas ar kādu klubu atkārtoti.

Maskavas CSKA un Rīgas „Dinamo” divkauja arēnā „Rīga” šovakar iezīmēs cīņu par Rietumu konferences trešo vietu. Šobrīd abas komandas šķir tikai viens punkts, un, lai arī ne jau šī spēle izšķirs spēku samērus konferencē, „Dinamo” nekādā gadījumā nebūtu priecīgi ļaut CSKA uzvarēt arī otru savstarpējo spēli.

Tieši Maskavas klubs septembrī bija pirmais, kas sarūgtināja Rīgas „Dinamo” ar zaudējumu (1:2 bullīšos). Tiesa, vairāki savainojumi pamatīgi izmainījuši armijnieku sastāvu, no kuriem nozīmīgākais ir Aleksandra Radulova iztrūkums. Ilgāku laiku nespēlēja arī Aleksejs Morozovs, taču šovakar viņam vajadzētu būt ierindā. Bukmeikeru vērtējumā gan favorīti tik un tā būs mājinieki „Dinamo”, uz kuru uzvaru koeficents 2,40, bet CSKA 2,50.

CSKA pirms šīs spēles veica tādu pašu izbraukumu kā Rīgas klubs, proti, apciemoja „Slovan” un „Lev” komandas. Kamēr „Dinamo” tika pie četriem punktiem, CSKA uzvarēja abās spēlēs pamatlaikā, tiesa, ne tajā pārliecinošākajā veidā (3:2 un 2:1). „Dinamo” arī bija par divām dienām lielāka pauze, savukārt CSKA aizvadīs jau trešo spēli piecās dienās.

CSKA savas uzvaras kolekcionē līdzīgā stilā kā rīdzinieki, proti, ar  labu vārtsargu spēli un sīkstu aizsardzību. Abas komandas ir starp līderēm ielaisto vārtu ziņā, līdz ar to pat likme „Under 3,5” ar koeficentu 3,25 ir vērā ņemama, bet „Under 4,5” (1,95) ir gandrīz droša nauda, jo pēdējās piecās CSKA spēlēs vidēji gūti tikai 3,4 vārti. Komandas līdera pienākumus Maskavas komandā šobrīd uzņēmies Sergejs Širokovs, kurš sakrājis 11 punktus, bet rezultatīvākais ir 20 gadus vecais Nikolajs Prohorkins (8+4).

Šajā sezonā gan pierādījies, ka „Dinamo” prot savākties pēc slikti aizvadītām spēlēm, un mačs pret „Lev” bija tieši šāds. Ja ne Mikaela Telkvista superspēles, „Dinamo” par neizšķirtu pamatlaikā varētu aizmirst uzreiz. Interesants gan fakts, ka „Dinamo” šosezon daudz labāk spēlē nevis savu līdzjutēju klātbūtnē Rīgā, bet gan izbraukumā. Tā ir dinamiešiem laba ziņa, jo pēc šīs spēles viņi Rīgā atgriezīsies tikai novembra vidū.