„Dinamo” sākuši spēcīgi. Vai spēcīgi arī turpinās?


Viena sestdaļa no KHL regulārās sezonas aizvadīta, un „Dinamo” hokejisti jau izcīnījuši 18 punktus, kas ļauj Rīgas vārdam gozēties visas KHL turnīra tabulas ceturtajā vietā. Protams, trenerim Artim Ābolam vēl smagi jāstrādā, lai līdz galam no arēnas „Rīga” aizbaidītu Šuplera nestabilitātes rēgu, taču ir vairākas lietas, kas ļauj cerīgi skatīties arī uz atlikušajām piecām sezonas sestdaļām.

„Dinamo” aizsardzība ir pārspējusi visspožākās cerības, un pagaidām vidēji spēlē ielaisti 1,78 vārti. Liels nopelns, protams, arī Telkvistam un Sedlāčekam, taču vārtsargu sniegums var celties un krist nedēļas laikā, savukārt komandas kopējā aizsardzība tik viegli nepazudīs. Jā, ir kļūdas, spilgtākais piemērs vērojams spēles pret „Torpedo” pēdējā minūtē, taču sausā un (gandrīz) vienmēr patiesā statistika vēsta, ka mazāk vārtus nekā „Dinamo” ielaidusi tikai SKA.

Pozitīva tendence meklējama arī piedzīvotajos zaudējumos. Kā zināms, bez tiem neiztikt, taču pagaidām „Dinamo” piekāpusies tikai patiešām spēcīgām komandām. 1:3 pret „Ak Bars”, zaudējums bullīšos pret CSKA, pēdējā minūtē izlaists neizšķirts pret „Torpedo”. Visas spēles, kuras vajadzēja uzvarēt, tikušas uzvarētas. Tagad gan sekos četru spēļu izbraukuma sērija, taču pretiniekos Austrumu konferences zemākā gala pārstāvji („Sibirj”, „Amur”, „Admiral”, Novokuzņeckas „Metalurg”), kuri pa visiem kopā 27 spēlēs guvuši sešas uzvaras. Ņemot to vērā, „Dinamo” atgriešanās no izbraukuma ar 9-12 punktiem diez vai būtu tas lielākais pārsteigums pasaulē.

Nedaudz gan vēl jāpieliek uzbrukumā. Ja neskaita „Vityaz” un „Medveščak” sasišanas ar 6:1 un 5:1, tad „Dinamo” pārējās septiņās spēlēs guvusi 16 vārtus, kas nav tas iespaidīgākais rādītājs. Protams, uzvaras var gūt arī ar diviem gūtiem vārtiem, ja vien uzbrucēji savu tiesu atstrādā aizsardzībā, un šeit jāsaka, ka pagaidām sevi lieliski pierāda leģionāri – Mets Robinsons un Kails Vilsons ir mūsu rezultatīvākie hokejisti, tālu neatpaliek Pols Šehura, kuri gūto punktu ražu papildina arī ar pieklājīgu sniegumu aizsardzībā. Lai arī septiņi punkti (3+4) ir arī Marselam Hosam, viņa gadījumā statistikai pilnībā uzticēties nevajadzētu, jo aktivitātes un cīņasspara ziņā viņš leģionāru vidū krīt cauri, savukārt uz motivēto jauno hokejistu fona viņa slidojums dažbrīd šķiet īpaši slinks.

Vēl joprojām ir grūti saprast, vai šis „Dinamo” veiksmīgais starts ir tikai veiksmīgs starts vai arī sākums lieliskas komandas lieliskai sezonai? Pagaidām komandas modelis izskatās uzvarēt spējīgs, un, ja vēl Ābols atšifrēs, ko īsti likt komandai darīt vairākumā (mest vārtus, piemēram), tad varēs domāt arī par lielākām lietām.

Ne par kādām citām lietām kā vien lielām nedomā arī Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, kuri mēģina aizvadīt Maskavas „Dynamo” līdz trešajam Gagarina kausam pēc kārtas. Deviņās spēlēs maskavieši guvuši sešas uzvaras, kas ļauj nedaudz apsteigt „Dinamo”, bet Mārtiņš Karsums izcēlies ar 1+1. Tagad „Dynamo” sagaida samērā bieža uzturēšanās mājas arēnā, jo līdz 31. oktobrim izbraukumā jāaizvada tikai četras spēles. Šajā laika posmā Znarokam un Vītoliņam jānostiprina sava vieta turnīra galvgalī.

Identiska statistika kā Karsumam ir arī „Donbass” aizsargam Oskaram Bārtulim, kura komanda šobrīd sestajā vietā Rietumos. Lai arī sezona sākās kā pa viļņiem un zaudējumi Rīgai un „Atlant” droši vien nebija Doņeckas kluba plānos, Bārtuļa komanda ir vienīgā, kas spējusi sagādāt zaudējumu KHL līderei SKA (4:2).

Savukārt Austrumos visus plosa Kazahstānas „Baris”, kurai septiņos mačos 18 punkti un pirmā vieta konferencē. Var jau teikt, ka „Baris” ir pagadījies viegls sezonas sākuma kalendārs, taču astaniešu rezultativitāte ir pārsteidzoši augsta – vidēji spēlē gūti 5,7 vārti! Lielisks vārtos ir no Magņitorskas atnākušais soms Āri Ahonens, sevi jaunā kvalitātē parāda uzbrukuma līderi Douss, Žailatovs un Bočenskis, taču šoreiz kādu īpaši izcelt laikam būtu nevietā, jo veseli astoņi „Baris” spēlētāji paspējuši gūt vismaz trīs vārtus. ”Dinamo”, piemēram, tādi ir tikai trīs. Jāatgādina, ka koeficents uz „Baris” uzvaru Gagarina kausā ir 60,0, bet „Dinamo” tas ir 75,0. Pagaidām.