Dinamo uzņem KHL labākās aizsardzības īpašnieci Lokomotiv


Rīgas „Dinamo” šovakar 19:30 Arēnā Rīga sagaidīs Jaroslavļas „Lokomotiv” komandu, lai ar uzvaru izkliedētu nule kā uzsākto zaudējumu sēriju. „Dinamo” sniegums oktobrī un novembrī bija tik iespaidīgs, ka līdzjutējiem jau bija aizmirsies, kā ir piedzīvot divus zaudējumus pēc kārtas.

Nu tas ir noticis, proti, 1:2 pret „Atlant” un 1:3 pret „Avtomobolist”. Abas ne tās pašas spēcīgākās komandas, tiesa, arī nē tādas pastarītes, lai sāktu zvanīt trauksmes zvanus. Tiesa, ja atceras 2:1 papildlaikā pret „Yugra”, sakāvi 2:5 pret „Avangard” un tikai bullīšos izrautos divus punktus pret „Barys”, tad „Dinamo” uzvaru pamatlaikā nav izcīnījusi labu laiciņu.

Objektīvi ņemot, „Dinamo” nav tik vāji, lai neuzvarētu pamatlaikā sešās spēlēs pēc kārtās, un tam piekrīt arī bukmeikeri, atvēlot Rīgas komandai favorītes lomu šīs dienas cīņā, proti, uz tās uzvaru koeficents 2,30, bet uz „Lokomotiv” – 2,70.

Tiesa, „Lokomotiv” pēdējās spēles aizvada samērā veiksmīgi un pēdējo nedēļu laikā pamanījusies izturēt gan CSKA (3:1), gan SKA uzbrukumus (2:1), kas tai ļāvis pārņemt „Dinamo” iesildīto vietiņu pie līgas labākās aizsardzības titula. „Lokomotiv” sezonā ielaidusi tikai 55 vārtus, kas ir par 11 mazāk „Dinamo”, turklāt fantastisks ir pēdējo piecu spēļu rādītājs, proti, vidēji 0,8 vārti spēlē. Lieliskais sniegums palīdzējis „Lokomotiv” uzkāpt līdz astotajai vietai Rietumu konferencē.

Skaidrs, ka mačs lielākoties būs vārtsargu duelis, jo gan Mikaels Telkvists, gan Kērtiss Senfords (94,8% atvairīto metienu, 2. vieta KHL) šosezon spēlē vienkārši izcili, tiesa, viesu arsenālā būs daudz mazāk ieroču, ko raidīt pret Telkvista vārtiem, proti, komandas rezultatīvākais spēlētājs ir Sergejs Plotņikovs (7+11, 59. vieta KHL), bet 10 punktu robežu sasnieguši tikai trīs spēlētāji. Likme uz to, ka „Lokomotiv” vairāk par vieniem vārtiem negūs, ir 2,30, savukārt, ja visā mačā netiks gūti vairāk par trim vārtiem, savu likmi būs iespējams pareizināt ar koeficentu 2,45.

Mazāk vārtus kā „Lokomotiv” (58) nav guvusi neviena cita KHL komanda, pat „Amur” un Minkas „Dinamo” pamanījusies pretinieku vārtsargu pārsteigt biežāk, tiesa, „Lokomotiv” arī spējusi izcīnīt teju tikpat punktus, cik abas nosauktās kopā, līdz ar to par vieglu spēli Rīgas „Dinamo” var aizmirst, turklāt pavisam noteikti, ka rīdzinieki tik ātri nebūs aizmirsuši arī iepriekšējos zaudējumus un no kā tie cēlās, līdz ar to šī nu būtu tā reize, kad nebūtu muļķīgi izmantot likmi „pirmajā periodā rezultāts 0:0”, kura novērtēta ar koeficentu 3,10, vai arī nedaudz drošāku, proti, par to, ka pirmajās 10minūtēs vārti netiks gūti (1,65).