Girgensona "Sabres" uzņems Stenlija kausa finālisti


Nacionālajā hokeja līgā sagaidāma aizņemta nakts, kuru uzsāks Zemgus Girgensona pārstāvētās Bufalo „Sabres” tikšanās ar vienu no līgas spēcīgākajām komandām Bostonas „Bruins”.

„Sabres” tikai vienreiz šajā sezonā spējusi izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas, un toreiz katra no uzvarām tika izcīnīta ar cita trenera palīdzību (Ronu Rolstonu nomainīja Teds Nolans). Lai atkārtotu ko līdzīgu, šonakt Bufalo nepieciešams pārspēt Bostonas „Bruins”, un nav ilgi jāgudro, lai saprastu, cik tas grūti.

Pagājušās sezonas fināliste „Bruins” ir samērā drošā ceļā uz sava panākuma atkārtošanu, proti, ieņem pirmo vietu Atlantijas okeāna divīzijā un tikai viena NHL komanda ielaidusi mazāk vārtus nekā Bostona (70). Aizsardzība bruģē ceļu cauri izslēgšanas spēlēm, par ko „Bruins” pretinieki pārliecinājās jau pagājušajā sezonā.

Savukārt „Sabres” pēdējā laikā sākuši rādīt jau daudz pieklājīgāku sniegumu un pratuši pat no 0:2 atspēlēties pret „Jets”. Šajā mačā iemestie četri vārti var liecināt, ka Bufalo hokeja renesanse nav mīts, taču tikpat labi var norādīt uz to, ka mēneša norma nu ir pārpildīta un var doties Ziemassētku atvaļinājumā.

Spēlē pret „Bruins” lielisko aizsardzību ticamāks ir otrais variants, kas nozīmē, ka koeficenti „Sabres Under 2,5” (1,4) un „Sabres Under 1.5” (2,35) ir izgrābjami uz līdzenas vietas. Tiesa, abu komandu pirmā spēle izvērtās ļoti rezultatīva („Bruins” uzvarēja ar 5:2), taču toreiz „Bruins” vārtus sargāja rezerves vārtsargs Čeds Džonsons.

„Bruins” sastāvā šobrīd gan neiztrūkst savainojumu (Paije, Makveids, Hamiltons, Kellijs, Eriksons), taču neviens no viņiem Bostonā nespēlēja pirmo vijoli. Tā pieder Lucičam, Krejči un Iginlam, kuru klātbūtne arī padara likmi uz „Bruins” uzvaru par gandrīz nešaubīgu vērtību (koeficents 1,82). Savukārt uz „Sabres” brīnumu pamatlaikā koeficents ir 3,65, bet brīnumu papildlaikā vai pēcspēles metienos – 2,60.

Uzmanība vērta ir arī likme par kopējo metienu skaitu spēlē, proti, 1,85 uz to, ka mačā būs novērojami mazāk nekā 57 metieni. Iepriekšējā savstarpējā spēlē bija tikai 50, turklāt lauvas tiesa no tiem (34) „Bruins” rēķinā. Savukārt vidēji sezonā kopā komandas pa vārtiem izdarījušas 56,1 metienu, taču nez vai Teds Nolans par varītēm centīsies šturmēt „Bruins” aizsardzības zonu, jo pretinieku pretuzbrukumi var spēli ļoti ātri padarīt neinteresantu.

Savu sesto uzvaru pēc kārtas centīsies gūt arī „Penguins”, kuru sagaida mačs pret Minesotas „Wild”. Lai arī „Wild” savā divīzijā ir ceturtajā vietā, tā šosezon guvusi tikai sešus punktus mazāk nekā „Penguins”, turklāt nav iespējams nepamanīt, ka daudzo savainojumu dēļ „Penguins” treneris Dens Bailsma pēdējās divās spēlēs laukumā ir sūtījis teju divas no AHL hokejistiem komplektētas maiņas. Pret „Maple Leafs” un „Rangers” (knapi) tas nez kādā veidā atnesa uzvaru, šonakt tāda laime varētu nesmaidīt.

Galu galā, „Penguins” šī būs jau otrā spēle divās dienās, bet „Wild” labprāt izmantotu Sidnija Krosbija un viņa partneru nogurumu. Minesota gan būs bez sava pamatvārtsarga un viena no lielākajiem vilcējiem Džoša Hārdinga, taču „Penguins” sastāva robi ir pārāk vilinoši, lai palaistu garām koeficentu 3,10 uz „Wild” uzvaru.

Spēli aizvadīs arī „Flyers” un „Blue Jackets”, no kurām bukmeikeri par stabilu favorīti atzīst pirmo (koeficents 2,00). Taču „Blue Jackets” izcīnījusi tikai par diviem punktiem mazāk, un, šķiet, visi jau paspējuši aizmirst, cik drausmīgi Filadelfija spēlēja sezonas sākumā. Ja nu viņi izlemj to atgādināt, tad 3,25 uz „Blue Jackets” ir Ziemassvētku dāvanas cienīgs skaitlis.