Girgensons gatavs debijai NHL, ”Sabres” – pārsteigumam


Šonakt savu pirmo spēli jaunajā NHL sezonā aizvadīs Bufalo „Sabres” vienība, kuri Latvijas hokeja līdzjutēji nu seko ar dubultu interesi, jo tieši tās rindās sagaidāma 19 gadus vecā Zemgus Girgensona debija NHL. Lai arī 100% garantijas Girgensona iziešanai laukumā vēl nav (treneris Rons Rolstons maiņu izkārtojumus nosauks tikai pirms spēles un lieki paliks divi uzbrucēji), visticamāk, ka latvietis atradīs savu vietu trešajā maiņā, kurā tika iespēlēts gan pārbaudes spēlēs, gan pēdējā treniņā.

„Sabres” viesosies Detroitā, lai 3:00 pēc Latvijas laika uzsāktu maču ar „Red Wings”, kurai arī paredzēta ievērības cienīga debija – savu pirmo oficiālo spēli Detroitā aizvadīs zviedru veterāns Daniels Alfredsons, kurš ilgus gadus bija „Senators” kapteinis un simbols.

Pagājušajā sezonā motoru pilsētas pārstāvji aizcīnījās līdz par konferences pusfinālam un līdz pamatīgam izbīlim noveda topošos čempionus „Blackhawks”, un arī šī gada „Red Wings” sastāvs izskatās pietiekami konkurētspējīgs, kamēr „Sabres” ir viena no jaunākajām komandām līgā. Šīs nakts spēlei vien Bufalo ir pieteikusi četrus debitantus (teorētiski sešus, jo pēc NHL noteikumiem debitanti ir arī Mihails Grigerenko un Braiens Flins), līdz ar to nav jābrīnās, ka „Red Wings” bukmeikeru vērtējumā ir favorīti – koeficents uz viņu uzvaru 1,85, bet „Sabres” 3,60.

Bufalo ne pārbaudes spēlēs, ne pagājušajā sezonā nespīdēja ar izcilu rezultativitāti, tādēļ likmes  par gūto vārtu „Under 2,5” (1,6) un „Under 1,5” (3,05) ir apsvēršanas vērtas. Pirmajā spēļu naktī gan bija vērojams īsts vārtu birums (trijās spēlēs tika gūti 26(!) vārti), taču tā vairāk izskatās pēc sakritības, nevis likumsakarības.

Gan Girgensonam, gan pārējiem uzbrucējiem būs jāpievērš īpaša uzmanība jau pieminētajam Alfredsonam, kurš savas karjeras laikā bijis īpaši nesaudzīgs pret „Sabres” komandu – 89 spēlēs gūti 84 punkti, turklāt veselas astoņas reizes jeb gandrīz katrā desmitajā tikšanās reizē Alfredsons iemetis uzvaras vārtus.

Šī būs arī pirmā spēles, kad komandas tiekas kā vienas divīzijas pārstāves, jo „Red Wings” konferenču sistēmas pārkārtojumu dēļ no Rietumiem tika nosūtīta uz Austrumiem, un ir viena no favorītēm uz Atlantijas okeāna divīzijas uzvarētājas titulu. „Sabres” savukārt tā īsti uz vietu play-off nepretendē, un aprindās runā, ka šī un nākamā sezona tiks ziedotas jauno spēlētāju, tai skaitā Girgensona, izaugsmei. Pozitīvas tendences gan vērojamas Rolstona darbībā, kurš pārņēma „Sabres” vadību pavasara vidū un spēja uzlabot komandas rezultātus jau ierobežotā laikā. Nu viņam bija dota visa starpsezona un pilna treniņnometne, lai saprastu, kas ir kas. Rolstons gan skaļi nesola izslēgšanas spēles, taču viņa vadītā komanda izskatās spējīga savienot jaunības cīņassparu ar uzvarām tik nepieciešamo disciplīnu.

Pagājušajā sezonās komandas savstarpēju spēli tā arī neaizvadīja (pie vainas lokauts un saīsinātais kalendārs), tādēļ viena otru sagaidīs ar nelielu pārsteiguma piedevu. Iepriekšējā reizē, kad laukumā reizē devās „Sabres” un „Red Wings” (2012. gada janvārī), sarkanspārnainie hokejisti sagrāva Bufalo ar 5:0. Cerēsim, ka Zemgus Girgensons palīdzēs „Sabres” panākt citu rezultātu.