Girgensons gatavs pārbaudīt Tampabejas zibeņu spēku


 „Sabres” savā aktīvā joprojām nav ierakstījusi pirmo uzvaru šosezon, taču visas trīs spēles pagaidām aizvadītas pret pagājušās sezonas play-off komandām. Šonakt būs pirmā reize, kad „Sabres” cīnīsies ar klubu, kurš pagājušo sezonu noslēdza līdz ar regulāro čempionātu, proti, Tampabejas „Lightning”, kura treniņnometnē bija arī vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Gudļevskis gan jau devies prom no „Lightning” uz ECHL, taču savā vietā joprojām ir Zemgus Girgensons. Pareizāk sakot, pat augstāk par savu vietu, jo no „Sabres” treniņiem saņemtā informācija liecina, ka viņš varētu spēlēt pat pirmajā maiņā! Komandas zaudējumos Girgensons patiešām bijis viens no redzamākajiem (pozitīvā nozīmē) vīriem, turklāt viņa kontā 50% „Sabres” vārtu guvumu, līdz ar to par absolūtu pārsteigumu šādu maiņu pārkārtojumu nevar saukt.

„Sabres” šonakt arī pirmoreiz šosezon ir favorīte Unibet bukmeikeru vērtējumā, proti, uz viņu uzvaru 2,45, bet uz „Lightning” – 2,50. Tiesa, „Lightning” jau aizvadījusi spēles pret abām pagājušās sezonas NHL finālistēm, turklāt pēcspēles metienos arī pieveica čempioni
„Blackhawks” (3:2). Protams, „Sabres” darīs visu iespējamo, lai savu skatītāju priekšā nezaudētu ceturto reizi pēc kārtas, taču pagaidām „Lightning” rezultāti pārliecina vairāk.

Ņemot vērā pretinieku spēku, nav īsti korekti arī vērtēt „Lightning” rezultativitāti (divās spēles četri vārti), tāpat nevajadzētu izdarīt straujus secinājumus pēc „Sabres” viena vārtu guvuma pret „Penguins”, jo Pitsburgas vārtos izcils bija NHL nedēļas trešā zvaigzne Marks-Andrē Flerī. Tiesa, likme „Under 4,5”, kurai šonakt ir koeficents 2,55, pirmajās piecās abu komandu spēlēs būtu izgājusi cauri četras reizes no piecām, un arī piektajā tika gūti tikai vieni vārti par daudz (1:4 pret „Penguins” zvaigžņoto uzbrukumu, turklāt „Sabres” vārtos toreiz bija nomināli otrais numurs Jūnass Enrots.

Zemgus Girgensons gan, protams, rūpēsies, lai vārtu skaits mačā būtu pēc iespējas lielāks, tiesa, jāatceras, ka pārkārtojumi uzbrukuma trijniekos var nest dažādu efektu, un tā uzreiz nekādi brīnumi parasti nenotiek. Uz „Sabres” gūto vārtu „Over 2,5” gan ir koeficents 1,80, bet uz „Over 3,5” – 3,15, kas, lai arī būtu divreiz rezultatīvāk nekā iepriekš visas sezonas gaitā, tomēr nav tik neiespējami, jo „Lightning” pagājušā sezonā ar 150 ielaistiem vārtiem 48 spēlēs (vidēji 3,1) šajā rādītājā bija 27. vietā NHL.

Savukārt Toronto tikmēr pirmo zaudējumu piedzīvos vai nu vietējā „Maple Leafs” vai arī Kolorado „Avalanche”. Abas komandas pagaidām uzvarējuši visus, kas stājušies pretim, taču savstarpējā spēlē tas nez vai ies cauri. Bukmeikeri favorītes godu atvēl mājiniekiem (2,00), taču Patrika Ruā vadītā lavīna ir ieskrējusies ne pa jokam. Pirmajās divās spēlēs gūtie deviņi vārti un iedvesmojošais sniegums ļauj cerīgi raudzīties uz likmēm „Avalanche Over 2,5” (1,83) un uz „Avalanche” uzvaru (3,10), taču aizmirst nevajadzētu arī par „Double chance” uz Kolorado vienību ar tīri pieklājīgo koeficentu 1,70.