Girgensons gatavs revanšam Stemkosam jeb „Sabres” viesojas Tampā


Šonakt Bufalo „Sabres” viesosies Tampabejā, kur spēkosies ar „Lightning” komandu, kura vienreiz jau šajā sezonā pārspēja Zemgus Girgensona pārstāvēto komandu (3:2 papildlaikā).

Arī pārējo sezonas sākumu nevar par iedvesmojošu, jo zaudējumi tika piedzīvoti deviņās spēlēs no 12, kā arī līdzjutēji nebija pārāk apmierināti ar komandas dažbrīd bezzobaino spēli. Tiesa, vakar Bufalo hokejisti nostājās atpakaļ uz uzvaru takas, lai arī nevajadzētu aizmirst, ka vakardienas panākums (3:1) tika gūts pret vienu no līgas vājākajām komandām Floridas „Panthers” (26. vietā NHL).

Neskatoties uz šo uzvaru, „Sabres” šodien tik un tā nav favorītu lomās, jo uz viņu uzvaru tiek piedāvāts samērā augstais koeficents 4,30, kamēr uz „Lightning” – 1,67. Tam gan loģisks skaidrojums ir „Lightning” panākumi. Tampabejas komanda šajā sezonā piedzīvojusi tikai trīs zaudējumus, tos pašus pret Austrumu konferences līderēm „Penguins” un „Bruins”, kuras kopā savākušas bilanci 14-5-0.

Jau latviešu hokejists Zemgus Girgensons intervijā Ziemeļamerikas medijiem norādījis, ka komanda samērā pasīvi uzsāk spēles un savu labāko sniegumu parāda tikai mača otrajā pusē. Šo viņa izteikumu atspēko arī statistika, jo „Sabres” pirmā perioda minimačos tikuši apspēlēti ar kopējo rezultātu 15:1. Uz „Lightning” uzvaru pirmajā periodā ir koeficents 2,25, kas, ņemot vērā „Sabres” līdzšinējās tendences, ir vairāk nekā augsts.

„Sabres” arī jau paspējusi piedzīvot četrus zaudējumus ar vismaz triju vārtu starpību, taču šis skaitlis būtu vēl lielāks, ja ne Raiena Millera veiksmīgā spēle vārtos. Jau tapis zināms, ka tieši viņš šovakar būs Bufalo pamatsastāvā, līdz ar to ir iemesls cerēt, ka kopā ar „Sabres” pamazām uzlabojošos aizsardzību viņa izdosies noturēt „Lightning” „Under 3,5” vārtiem (koeficents 1,58) vai pat „Under 2,5” (2,50). Tampas uzbrukums gan ir trešais labākais līgā pēc vidēji spēlē gūto vārtu skaita (3,44 vārti).

„Lightning” uzbrukuma līderis ir Stīvens Stemkoss, kurš šajā sezonā guvis 14 punktus (7+7), tiesa, pirmajā spēlē pret „Sabres” un Girgensonu viņš ar punktiem neizcēlās. Varbūtība, ka viņš atriebsies un šonakt gūs vārtus, novērtēta ar koeficentu 1,95.

Šonakt spēli aizvadīs arī čempione Čikāgas „Blackhawks”, kura šajā sezonas sākumā nav ne tuvu spējusi atkārtot savu iepriekšējā gada sasniegumu, uzsākt sezonu ar 24 pamatlaikā nezaudētām spēlēm pēc kārtas. Viņiem pretiniekos Minesotas „Wild”, kuras koeficents uz uzvaru ir pietiekami augstais 3,55. Tiesa, „Wild” spējusi 11 spēlēs savākt 13 punktus un kopvērtējumā nemaz tik tālu „Blackhawks” neatpaliek, līdz ar to varbūt ir iemesls pievērst uzmanību šai likmei. Galu galā, Čikāga iepriekšējā spēlē pamanījās ielaist veselus sešus vārtus pret „Lightning”.