Girgensons piedalīsies NHL mazrezultatīvāko klubu duelī


Šonakt latviešu hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētais NHL klubs Bufalo „Sabres” viesosies Ņujorkā, kur sacentīsies ar vienu no slavenākajiem un vēstures bagātākajiem hokeja klubiem pasaulē. Šosezon „Rangers” gan pagaidām ar lieliskiem panākumiem nevar lepoties, jo šobrīd ieņem tikai 26. vietu līgā, tiesa, zemāk par „Sabres” nav neviena cita.

„Rangers” 11 spēlēs izcīnījusi četras uzvaras, taču šim pieticīgajam startam ir samērā loģisks izskaidrojums, proti, „Madison Square Garden” remontdarbu dēļ „Rangers” 10 no šīm spēlēm aizvadīja izbraukumā. Protams, „Sabres” šobrīd ieņem pēdējo vietu līgā, taču koeficents 3,70 uz Bufalo uzvaru ir augsts tik un tā, turklāt izskatās, ka komandā pozitīvas vēsmas gatavs ievest arī no „Islanders” iemainītais Mets Molsons.

Raiena Kelehena un Rika Neša savainojumi arī būtiski ietekmējuši Rendžeru uzbrukuma potenciālu, kurš ar vidēji spēlē gūtiem 1,64 vārtiem ir otrs sliktākais rādītājs NHL. Kurš ir vēl sliktāks? Protams, ka „Sabres”, kurai 1,57 vārti vidēji spēlē, līdz ar to arī bukmeikeri paredz samērā mazrezultatīvu spēli. Tiesa, iepriekšējā spēlē pret „Stars” Girgensons ar partneriem rādīja daudz sakarīgāku hokeju nekā iepriekš, tādēļ nekāda liela muļķība nebūtu vērst uzmanību uz „Sabres Over 2,5” ar koeficentu 2,70. Galu galā, arī „Rangers” vārtsargs Henriks Lundkvists ne tuvu neatgādina to Lundkvistu, kurš vilka Ņujorku uz priekšu pagājušās sezonas izslēgšanas spēlēs. Šosezon Lundkvists atvairījis tikai 89,5% pretinieku metienu, kas ir krietni sliktāks rādītājs nekā abiem „Sabres” vārtsargiem – Milleram 91,4%, Enrotam 93,2%.

Treniņos Zemgus Girgensons atkal tika iespēlēts kopā ar krievu talantu Mihailu Grigorenko, kurš līdzīgi kā lielākā daļa „Sabres” uzbrucēju iepriekšējo spēli aizvadīja ļoti labā līmenī. Kopumā gan Grigorenko šobrīd saņem lielu uzticības kredītu, jo 12 spēlēs pagaidām izdarījis tikai vienu rezultatīvu piespēli, turklāt arī snieguma un cīņasspara ziņā tālu atpaliek no sava vienaudža Girgensona. Ar punktiem vēl nav izcēlies arī zviedrs Jūhans Lāšons, kurš pāris reizes spēlēja vienā maiņā ar Girgensonu

 „Rangers” arī izceļas ar vissliktāko vārtu attiecību līgā (-19) un savus zaudējumus piedzīvojusi ar vidēji četru vārtu starpību, tādēļ, ja ir ticība „Sabres” varējumam, var pievērsties handikapa likmei, proti, „Rangers -1,5” ar koeficentu 2,45 un „Rangers -2,5” ar koeficentu 4,20. Jā, Ņujorka ir šodienas favorīte, taču, ja komanda zaudē, tad līdz šim tā zaudējusi pamatīgi.

Kamēr „Rangers” un „Sabres” noskaidros spēku attiecību lejasgala komandu vidū, Anaheimas „Ducks” un Bostonas „Bruins” ķersies viena otrai pie rīkles ar jau daudz augstākām likmēm uz spēles. „Ducks” šobrīd ieņem trešo vietu visā līgā un uzvarējusi trīs spēlēs pēc kārtas, kamēr pagājušās sezonas Stenlija kausa fināliste „Bruins” 11 spēlēs izcīnījusi septiņas uzvaras. Koeficents uz „Bruins” ir 2,05, kas ir tik zems tādēļ, ka „Ducks” savainojumu saraksts izbraukuma laikā ir izaudzis nepieklājīgi garš, un kā pēdējais tam pievienojies Tēmu Selannes vārds. Līdz šim gan „Ducks” (koeficents uz uzvaru 3,10) veiksmīgi ar visu tikusi galā, turklāt Korija Perija un Raiena Geclafa duets izskatās iespaidīgs līdz ar katru aizvadīto spēli.