Girgensons šonakt pret Krosbiju, Malkinu un citām ”Penguins” zvaigznēm


Bufalo „Sabres” sezonu iesākusi ne pārāk veiksmīgi, proti, ar diviem zaudējumiem pēc kārtas, kas varbūt arī nav tas lielākais pārsteigums NHL. Latviešu līdzjutējiem noteikti glaimojošs ir fakts, ka komandas vienīgie vārti joprojām ir 19 gadus vecā uzbrucēja Zemgus Girgensona rēķinā, savukārt „Sabres” līdzjutējiem kremt fakts, ka tie joprojām ir Bufalo vienīgie vārti šosezon.

Pēc savas pirmās uzvaras „Sabres” šonakt dosies uz Pitsburgu, kur sagaidāms vēl nopietnāks pārbaudījums nekā abi iepriekšējie – „Penguins” sastāvā meklējami tādu zvaigžņu vārdi kā Sidnijs Krosbijs, Jevgēņijs Malkins, Kriss Kunics... . „Penguins” gan atpazīstami ar savu lielisko uzbrukumu, nevis aizsardzību, tādēļ „Sabres” būs iespēja papildināt savu gūto vārtu bagāžu. Tiesa, sezonas pirmajā spēlē pingvīni nostāvēja sausā, un arī bukmeikeru vērtējumā šonakt būs pārliecinoši favorīti uz uzvaru (1,67 pret 4,25).

Grūti gan iztēloties, kā attīstīsies mača gaita, jo, atšķirībā no „Penguins”, „Sabres” spēlēs lielākoties vērojams mazrezultatīvs hokejs. Arī šīs sezonas pirmajās divās spēlēs ielaisti tikai trīs vārti. Protams, jāņem vērā, ka šī būs otrā spēle divās dienās (un vēlreiz jāuzsver Pitsburgas uzbrukuma potenciāls), līdz ar to likmes par kopējo vārtu skaitu „Over 5,5” (koeficents 1,90) un „Over 6,5” (2,80) ir apsvēršanas vērtas.

Bufalo nometnē sajūsmu nav izpelnījušies potenciālie komandas līderi, jo pat treneris Rons Rolstons atzinis, ka tieši Girgensona maiņa pirmajās spēlēs bijusi labākā un aktīvākā. ”Sabres” par laimi, lieliski sezonu uzsācis arī vārtsargs Raiens Millers, kurš piesedzis savu aizsargu radītās problēmas, un liels ir viņa nopelns, ka vakar „Senators” uzvarēja ar tikai 1:0.

Pirmo zaudējumu sezonā šonakt piedzīvos arī „Bruins” vai „Red Wings” komanda, kuras aizvadīs savstarpēju maču. Unibet bukmeikeri favorīta statusu atvēl bostoniešiem (uz uzvaru pamatlaikā 2,00), jo „Red Wings” savas abas sezonas uzvaras guvusi ne tajā pārliecinošākajā veidā – 2:1 pret „Sabres” un 3:2 pret „Hurricanes”. Vārtu birumu nevajadzētu sagaidīt arī viņu šās nakts spēlē, un koeficents 2,35 pat kopējo vārtu skaitu spēlē „Under 4,5” ir tīri pieklājīgs.

Kamēr Sidnijs Krosbijs centīsies iegrožot Girgensonu un „Sabres” jauno paaudzi, Aleksandrs Ovečkins lūkos turpināt savu rezultativitātes lavīnu. Pirmajās divās spēlēs krievu uzbrucējs guvis piecus punktus (3+2), bet šonakt centīsies jaņos atstāt Dalasas „Stars” aizsardzību. Koeficents tam, ka Ovečkins un „Capitals” gūs vairāk nekā 3,5 vārtus, ir 2,90.