Girgensons un Bufalo sagaida Vinipegas Jets


Šonakt 2:00 pēc Latvijas laika savu kārtējo Nacionālās hokeja līgas spēli aizvadīs Zemgus Girgensons un viņa Bufalo „Sabres”, kuru sagaida cīniņš ar Vinipegas „Jets”.

Vinipegas „Jets” latviešu līdzjutējiem varētu būt palikusi nesenā atmiņā ar to, ka pagājušajā sezonā Artūrs Kulda pameta KHL tieši šīs komandas dēļ. Tiesa, izrādījās, ka Vinipegā viņu tik ļoti nemaz negaida, un Latvijas aizsargs tā arī nepiedalījās nevienā NHL spēlē.

Šobrīd Kulda jau ir atpakaļ šaipus okeānam, savukārt „Jets” satiekas ar citu Latvijas pārstāvi, proti, 19 gadus veco Zemgu Girgensonu, kurš pēdējās septiņās spēlēs guvis piecus punktus, un šajā ziņā latviešu hokeja līdzjutēji var vien nožēlot, ka NHL nepasniedz iknedēļās labāko debitantu balvas.

„Sabres” komanda savukārt var priecāties, ka NHL nepasniedz balvu ar nosaukumu „Sezonas katarstrofa”, jo pagaidām Bufalo ir izdarījusi teju visu, lai tiktu pie šāda titula. 33 spēlēs tikai trīsreiz izdevies uzvarēt pamatlaikā, bet kopā savāktie 17 punkti sniedz stabilu pēdējo vietu NHL.

Arī „Jets” ir pēdējā vietā savā divīzijā, proti, spēcīgajā Centrālajā divīzijā, bet līgā kopumā Vinipega ir 20. pozīcijā. „Jets” šosezon guvusi divreiz vairāk punktu nekā „Sabres” (35 pret 17) un iemetusi teju divreiz vairāk vārtus (93 un 55), līdz ar to koeficents 2,40 uz tās uzvaru ir lieta, kas jāizmanto.

„Sabres” uzvaras iespēju bukmeikeri novērtējuši ar koeficentu 2,60, kas, ņemot vērā, cik grūti Bufalo guvuši savas uzvaras, ir samērā niecīgs. „Jets” šonakt gan aizvadīs savu piekto spēli septiņās dienās un tā tikai vakar pārtrauca savu trīs zaudējumu sēriju, taču tik un tā grūti nepamanīt, kurš šonakt būs favorīts.

Jau minēts, ka „Jets” spēlē rezultatīvi, un pēdējās trīs spēles tam ir labs piemērs – katrā no tām gūti vismaz trīs vārti. Koeficents uz to, ka „Jets” atkārtos šo sasniegumu arī pret „Sabres”, ir 1,96.

Savukārt Bufalo rindās no sastāva izkritis Koudijs Makormiks, kuram savainojums, tāpat vēl nav skaidrības par Koudija Hogsona dalību spēlē. Lai cik lieliski pēdējā laikā spēlētu Zemgus Girgensons, komanda pēdējās piecās spēlēs tikai vienreiz guvusi vairāk par vieniem vārtiem. Iespēja, ka arī šonakt „Sabres” gūs tikai vienus vai nevienus vārtus, ir augstais koeficents 3,25. Vizuāli komanda gan sākusi spēlēt labāk un Bufalo līdzjutēji runā, ka Teda Nolana pārmaiņas par sliktu nenāk, taču rezultāti ir tādi, kādi tie ir.