Izbraukums turpinās – ”Dinamo” viesojas pie KHL debitantes


Piedzīvojumi Krievijas austrumos turpinās agrā rīta agrumā! Rīgas „Dinamo” rīt no paša rīta (sākums 9:00) aizvadīs savu otro izbraukuma sērijas spēli, pārbaudot KHL debitantes Vladivostokas „Admiral” spēlētprasmi. Ar vienu debitanti („Medveščak”) rīdzinieki jau izrēķinājās (5:1), kas gan nav pamats cerēt, ka rītdien klāsies viegli un uzvara tiks pasniegta uz paplātes. Galu galā, pēc vieglas uzvaras uz Vladivostoku vakar aizbrauca arī Maskavas CSKA, taču dabūja sāpīgu 2:4. Tā bija „Admiral” pirmā uzvara pamatlaikā KHL vēsturē.

Par apmānu nevajadzētu būt arī „Admiral” zemajai vietai turnīra tabulā (12.v. Austrumos), jo vakardienas mačs pret CSKA bija pirmais (!), kurš aizvadīts mājās, bet pirms tam veseli septiņi izbraukuma mači. Samērā pieklājīga ir arī „Admiral” vārtu attiecība (20:26), un viņu pēdējās spēlēs rādītais hokejs liecina domāt, ka rītdienas spēle varētu būt daudz rezultatīvāka par Habarovskā redzēto. Uz mača kopā gūto vārtu skaitu „Over 5,5” pieejams koeficents 2,25, bet „Over 6,5” 3,60. Pēdējās piecās „Admiral” spēlēs kopā gūti 30 vārti jeb vidēji tieši seši vienā mačā.

„Dinamo” Unibet bukmeikeru vērtējumā ir uzskatāmi par favorītiem, tiesa, nelieliem, jo koeficents uz mūsējo uzvaru ir 2,35, bet „Admiral” – 2,50. Iepriekšējo spēli rīdziniekiem iegāza (vai vismaz pamatīgi apgrūtināja) neveiksmīgais sākums, ko viegli skaidrot ar 9000 kilometrus garo pārbraucienu, kura sekas noteikti tiks izjustas arī rīt. Līdz ar to vērts pievērst uzmanību likmei uz „Admiral” uzvaru pirmajā periodā (2,90), tiesa, sagaidāms arī, ka Artis Ābols spēs mācīties no kļūdām un viņa komanda otro spēli pēc kārtas ātrus vārtus neielaidīs. Koeficents uz iespēju, ka pirmajās 10 minūtēs vārti netiks gūti, ir 1,90.

Ja kļūdas aizsardzībā pret „Amur” tika norakstītas uz miega trūkumu, tad nerealizētās iespējas uzbrukumā gan paliek uz uzbrucēju sirdsapziņas. Momentus rīdzinieki radīja vairākus, taču pretinieku vārtus atslēdza tikai vienreiz, turklāt arī tad ar veiksmes pieskaņu. Savu iespēju pēc trim rezervē nosēdētām spēlēm neizmantoja Roberts Bukarts, taču sezonas sākums mudina domāt, ka šī „Dinamo” komanda nespers soļus savu priekšteču pēdās un ir spējīga pēc neveiksmīgas spēles sakopties, nevis mest plinti krūmos. Koeficents uz „Dinamo” gūtajiem vārtiem „Over 2,5” 1,92, kas būtu nesis panākumus pēdējos četros no pieciem „Admiral” mačiem.

Skatoties plašāk, „Dinamo” pēdējās sešās spēlēs izcīnījusi sešus punktus, un rīt punkti pret „Admiral” būtu ļoti noderīgi, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu vietu Rietumu konferences augšgalā. Jo ilgāk tur gozēsies „Dinamo” vārds, jo nopietnāk pret rīdziniekiem izturēsies pretinieki