KHL fināls – vai Prāga ir gatava triumfēt Krievijā?


Kontinentālās hokeja līgas izslēgšanas spēles sasniegušas savu kulmināciju – šodien 16:00 Magņitogorskā sāksies finālsērija, kurā „Metallurg” cīnīsies ne tikai par čempionu godu, bet arī par savas valsts prestižu.

Ir viegli pateikt, ka politiku un sportu kopā nevajag jaukt, savukārt jaukšanu atstāt citiem ir daudz grūtāk. Vēl nekad par čempioni nebija kļuvusi kāda ne-Krievijas komanda, vēl vairāk – līdz šim visos finālos bija piedalījušās tikai Krievijas komandas. Nu ierasto kārtību gatava izjaukt Prāgas „Lev” no Čehijas.

Čehu lauva aizvada otro sezonu KHL (faktiski trešo –pirms tam tā piedalījās ar citu nosaukumu) un pēc pagājušās sezonas izstāšanās pirmajā kārtā pret CSKA šobrīd pretendē uz Gagarina kausu. Iespaidīga bija Prāgas aizsardzība sērijā pret Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta „Lokomotiv” – piecās spēlēs ielaisti tikai seši vārti. Šodienas mačā bukmeikeri „Lev” spējas ielaist mazāk nekā trīs vārtus ir novērtējuši ar koeficentu 1,75.

Šis koeficents vēl pievilcīgāks, ja atceras, kā „Metallurg” nomocījās ar Artūra Kuldas pārstāvēto „Salavat Julaev”, pēdējās divās spēlēs pamatlaikā gūstot tikai vienus vārtus. Regulārajā sezonā „Metallurg” gan neslinkoja ar vārtu gūšanu (vidēji 3,1 spēlē, 4.vieta līgā), taču par lielu daļu no tiem atbildīga bija Magņitkas pirmā maiņa – Mozjakins, Kovāržs un Zaripovs. Sērijā pret Ufu šī maiņa guva (salīdzinoši) tikai septiņus punktus, bet finālā ar to var nepietikt – koeficents uz to, ka šodien „Metallurg” gūs vismaz trīs vārtus, ir 1,96.

Mačā par favorītiem bukmeikeri uzskata mājiniekus „Metallurg”, kamēr Prāgas „Lev” uzvara pamatlaikā novērtēta ar augsto koeficentu 3,60 (ieskaitot papildlaiku – 2,60). Regulārajā sezonā „Metallurg” guva par septiņām pamatlaika uzvarām vairāk nekā „Lev”, turklāt izslēgšanas spēlēs pagaidām cietusi tikai divus zaudējumus.

 

Ļoti nepatīkami būtu, ja finālmačus iespaidotu sliktas kvalitātes tiesāšana, pēc kuras KHL spiesta taisnoties un diskvalificēt tiesnešus, kā tas jau vairākkārt noticis šo izslēgšanas spēļu laikā. Savukārt KHL bosiem pavisam nepatīkami būtu, ja finālā uzvarētu Rietumeiropas komanda, it īpaši ņemot vērā šā brīža saspīlēto politisko situāciju.