Latvija čempionātu sāk pret Somiju


Latvijas hokeja izlase šodien 16:45 uzsāks 2014. gada pasaules čempionātu hokejā. Pirmais mačs pret Somijas izlasi, kura pārbaudes spēlēs pirms nepilna mēneša mums sagādāja divus zaudējumus, taču iepriekšējā oficiālajā mačā (2013. gada pasaules čempionātā) spēja uzvarēt vien pagarinājumā.

Aprīļa sākumā divus piedzīvotos zaudējumus ar 1:5 šodienas spēles kontekstā nebūtu īpaši prātīgi ņemt vērā, jo no tiem sastāviem abās izlasēs palicis vien retais. Tiesa, par tendenci gan var spriest, jo Somijas hokeja rezerves ir nesalīdzināmi plašākas nekā ģeogrāfiski nemaz ne tik tālās Latvijas iespējas.

Koeficients uz Somijas uzvaru pamatlaikā ir 1,22, savukārt Latvijas iespējas viens pret deviņi. Lai kā arī to neapšaubītu drosmīgākie optimisti, Latvija šajā duelī ir pastarīte, taču čempionāta atklāšanas mačs var sagādāt visādus pārsteigumus (pajautājiet kaut vai Kanādas izlasei, kas pamanījās zaudēt Francijai), līdz ar to var izdarīt likmi uz Latvijas "double chance", proti, nezaudēšanu pamatlaikā - šādai iespējai ir koeficients 3,95.

Čempionāta pirmā diena neizvērtās pārāk rezultātīva - vidēji mačā gūti tikai 5,5 vārti. Ja vēl atceras, ka arī olimpiādē Latvijas vārtsargi Edgars Masaļskis un Kristers Gudļevskis sevi pierādīja no tās labākās puses, tad ir pamatotas cerības vārtu lietu nesagaidīt arī mačā pret Somiju. Koeficients uz to, ka spēlē kopā tiks gūti četri vai mazāk vārti, ir 2,40.

Pārāk augstu nav novērtētas Latvijas izredzes uzbrukumā, proti, jau vismaz divu vārtu gūšanai ir samērā augstais koeficients 2,10, tiesa, bukmeikeri arī netic, ka paliksim sausā - šādam scenārijam ir koeficients 4,00.

 

Krievijas un Šveices mačā tika uzstādīts jauns ātrāko vārtu rekords PČ atklāšanas spēlēs, proti, rezultāts tika atklāts jau 13. sekundē. Tikmēr Kanāda un ASV savus pirmos vārtus guva daudz vēlāk, kas saprotams, jo pie šī turnīra vēl nedaudz jāpierod. Likme uz to, ka Latvijas un Somijas mačā pēc pirmā perioda joprojām būs 0:0, ir 4,40.