Latvija- pēc savas otrās uzvaras?


Latvijas hokeja izlase šodien 13:45 uzsāks savu otro spēli pasaules čempionātā hokejā, sacenšoties ar Vācijas izlasi. Uzvara šajā spēlē būtiski atvieglotu mūsējo ceļu uz ceturtdaļfinālu.

Pēc iedvesmojošās uzvaras pār Somiju Latvijas hokejistiem nav dots daudz laika novērtēt savu panākumu, jo starplaiks starp mačiem ir mazāks nekā diennakts. Daudz labākā ziņā gan nav arī Vācija, kurai atpūtas laiks nedaudz ilgāks, taču sniegums pirmajā mačā daudz nepārliecinošāks - ar 2:1 pieveikta teorētiskā grupas pastarīte Kazahstāna.

Tiesa, bukmeikeri par favorīti uzskata Vāciju, tās uzvarai piedēvējot koeficientu 2,25, kamēr Latvija saņēmusi tikai 2,55. Protams, nekur nav galvots, ka Latvijas hokejisti nospēlēs tikpat lieliski, cik vakar, jo ne vienreiz vien pēc lieliskām spēlēm pret favorītiem sekojuši atplūdi pret it kā ņemamajām izlasēm. Tiesa, pamatīgi jāpiepūla atmiņa, lai atcerētos par šādu gadījumu kopā ar Tedu Nolanu.

Nolana izlase spēlē neatlaidīgi un vairākkārt pierādījusi, ka nespēlē no zaudētāju pozīcijām. Agrāk zaudēti pirmie vārti pret Somiju, Kanādu vai Zviedriju nozīmēja praktiski spēles beigas, bet nu mūsējie (gan Sočos, gan Minskā) parādījuši, ka nesalūzt un spēj atkopties arī pēc neveiksmēm spēles gaitā. Un somu pirmo golu nekā citādi kā vien par neveiksmi nosaukt nevar.

Šodienas mačam uz likmi "Over 5,5" pieejams koeficients 2,45, taču Latvija vienu no saviem lielākajiem trumpjiem vēl nemaz nav izspēlējusi - pirmajā mačā palika mūsu topošais NHL vārtsargs Kristers Gudļevskis, taču šodien vārtos būs viņš. Likme uz to, ka vācieši negūs vairāk par vieniem vārtiem, ir 3,30.

 

Lieliski sevi pirmajā mačā parādīja arī Kaspars Daugaviņš, nopelnot divus rezultativitātes punktus (1+1). Bija gan arī mīnusiņi viņa darbībā, taču kur nu bez tiem, turklāt somiem to bija daudz vairāk. Likme uz to, ka Daugaviņš iemetīs golu arī šodien, ir ar koeficientu 3,30, bet Girgensonam, Vasiļjevam un Miķelim Rēdliham tāda pati varbūtība ir ar koeficientu 4,20.