Latvija pret grupas teorētisko pastarīti Kazahstānu


Latvijas hokeja izlases šovakar 20:45 uzsāks savu trešo maču pasaules čempionātā Baltkrievijā. Mums pretim stāsies Kazahstānas izlase turnīru sākusi ar diviem zaudējumiem un šodienas mačs tai ir teju izšķirošs.

Latvija pēc negaidītas uzvaras pār Somiju piedzīvoja arī ne pārāk gaidītu zaudējumu pret Vāciju, taču, ņemot vērā, ka abas spēles norisinājās ļoti sīvi un tika izšķirtas vien galotnē, ar iegūtajiem trim punktiem varam būt apmierināti. Turklāt mums ir tā priekšrocība, ka Vācija punktu pret Kazahstānu jau izniekoja (uzvara tikai pēcspēles metienos ar 2:1), kamēr Latvija to vēl izdarījusi nav.

Bukmeikeri uzskata, ka arī neizdarīs, jo Latvijas izlases uzvara pamatlaikā novērtēta ar koeficientu 1,60, kamēr Kazahstānai piešķirts koeficients 4,50. Tiesa, jāņem vērā, ka kazahiem šī ir pēdējā spēle pret kādu no grupas ne-favorītēm (vēl gan ir Šveice, kura turnīru sākusi vāji, uzvaras nav guvusi arī Somija), kas lielā mērā arī izšķirs Kazahstānas izlases likteni cīņā par palikšanu elitē.

Lai arī pirmajās divās spēlēs Kazahstāna zaudēja ar 1:2 un 1:4, tā ielaida tikai četrus tā sauktos "tīros" vārtus, proti, Vācijai otrs gols ieskaitīts pēcspēles metienos, bet baltkrievi savu ceturto ripu raidīja jau tukšos vārtos. Likme uz to, ka Latvija iespēs vismaz ko līdzīgu, proti, gūs vismaz četrus vārtus, ir 2,45.

Savukārt kazahiem pārāk nav sekmējies uzbrukumā, proti, tikai divi vārti divās spēlēs. Mūsu izlases vārtsargs pagaidām vēl nav paziņots, taču skaidrs, ka šovakar Masaļskim/Gudļevskim būs jācenšas izvairīties no tādiem nelaimīgiem vārtu zaudējumiem kā pirmajās divās spēlēs. Koeficents uz to, ka Kazahstāna negūs vairāk par vieniem vārtiem ir 2,25, savukārt Latvijas uzvara sausā novērtēta ar koeficientu 6,75.

Kopumā šis čempionāts ir pietiekami rezultatīvs, taču abās Latvijas spēlēs tika gūti vien pieci vārti. Ņemot vērā, ka mačos pret Krieviju un ASV mums labākas izredzes pavērsies mazrezultatīvā hokejā, tad šovakara mačs varētu būt īstā reize, kad iepriecināt līdzjutējus ar kārtīgu uzbrukuma taktiku. Likme uz to, ka abas komandas pamatlaikā iespēs vismaz septiņus vārtus, ir 3,70.

 

Šodien norisināsies vēl trīs PČ spēles, un azartiskākie līdzjutēji varētu pievērsties A grupas duelim starp Itāliju un Dāniju, kurā bukmeikeri favorītu statusu droši nodod skandināvu rokās - koeficients uz Itālijas uzvaru pamatlaikā ir 5,90. Jāpiemin, ka abām izlasēm šī spēle ir ļoti svarīga, domājot par palikšanu elitē, taču Itālijas rīcībā jau ir trīs punkti (uzvara pār Kanādu un Slovākiju pieveikušo Franciju), kamēr Dānija čempionātu sāka ar zaudējumu Norvēģijai un Zviedrijai.