Pēc traģiskā zaudējuma Latvijai jāatgūstas mačā pret čehiem


Jau desmitos no rīta Latvijas izlase posīsies savai otrajai Soču kaujai, kurā ierakumu pretējās pusēs būs spēcīgā Čehijas izlase. Spēles nozīmi vēl vairāk pastiprina fakts, ka gan Čehijai, gan Latvijai jau pa zaudējumam kabatā.

Zaudējums ar 2:4 pret zviedriem nozīmē, ka pagaidām čehi ir pēdējā vietā C grupā, kamēr Latvija trešā. Diemžēl psiholoģiski labākās pozīcijās atrodas pieredzējusī Čehijas izlase, jo Latvijas zaudējums (ielaisti vārti astoņi sekundes pirms spēles beigām) bija reizes piecas sāpīgāks.

Lai ko arī apgalvotu Teds Nolans un izlases līderi, „škrobe” būs palikusi Latvijas izlases spēlētāju prātos, un te nu var būt divi varianti – vai nu rokas nolaidušās, sak, iespēju palaidām garām, paši vainīgi, vai arī attieksme „par šveiciešu izdarībām čehi dabūs dubultā”. Un te nu patiešām atklāsies Nolana kā motivētāja un izlases galvas spējas.

Bukmeikeri, lai arī varbūt par Nolana spējām nešaubās, Latvijas izlases izredzes pieveikt Čehiju vērtē kā mazas, proti, koeficents 9,00 Mierinājumam – slovēņiem un norvēģiem šodienas mačos uzvaras koeficents bija virs 30. Kā jau šādos gadījumos ierasts, kad līdzjutēju (šajā gadījumā latviešu) cerības ir kopā ar nosacītajiem mača pastarīšiem, labākais variants ir „Double chance” likme, kurai šoreiz ir koeficents 4,10.

Varētu vēlreiz uzsvērt, cik zaudējums pret Šveici bija sāpīgs, taču visi, kuriem tas interesēja, redzēja maču un to, ka Šveice nebija ne par mata tiesu pārāka kā Latvija. Lieliski sevi pierādīja Girgensons un Daugaviņš, Ozoliņa aura un spēja uzņemties iniciatīvu darīja savu, un kapteiņa paraugam centās sekot arī Sotnieks, vairākkārt pats uzsākot uzbrukumus. Latvija nospēlēja labi, un neko savā spēlē izmainīt tai nevajag. Nepieciešams vien nesabrukt emocionāli, kas jau ir trenera kompetencē.

Diemžēl palika arī negūti pirmie vārti, turklāt nevar teikt, ka Šveices vārtsargs Hillers būtu bijis atdzimis Hašeks vai Ruā (to var teikt par Masaļski). Tiesa, pēc latviešu metieniem ripa trāpīja gan pa vārtu stabiņu, gan pārliktni, pietiekami bīstami bija arī vairākumi, lai cerētu uz Čehijas vārtu atslēgšanu šodien. Koeficents uz to, ka Latvija gūs vismaz divus vārtus, ir 1,98, bet vismaz trīs – 4,25.

Savukārt otrā C grupas spēlē Zviedrija un Šveice centīsies izcīnīt savu otro uzvaru. Pagājušā gada pasaules čempionāta fināla atkārtojumā favorītu lomā bukmeikeri nostāda Zviedriju, tās uzvarai atvēlot koeficentu 1,33, kamēr Šveicei 7,00 Iespējams, savu lomu nospēlē tas, ka Šveice tikai knapi izmocīja uzvaru pār Latviju, taču ne jau Šveices vājums pie tā bija vainīgs, bet Latvijas spēks.

Turklāt arī Šveice diez vai būs apmierināta par tikai vienu vārtu guvumu pirmajā spēlē, kamēr zviedru prasmes iemest ripu vārtu tīklā apšaubīt nebūtu prātīgi. Koeficents uz to, ka mačā tiks gūti vismaz seši vārti, ir 2,08, bet Šveices „Double Chance” novērtēts ar 3,15.