Rīgas "Dinamo" trešais izdzīvošanas mačs un "Donbass" pirmais


KHL izslēgšanas spēļu pirmā kārt sasniegusi savu kulmināciju- sērijas septīto spēli Bratislavā aizvadīs Rīgas „Dinamo” un teorētiskā mājiniece Doņeckas „Donbass”. Pēdējos divos mačos uzvarējusi „Dinamo”, lai arī teritoriālais pārsvars bija Ukrainas komandas rīcībā.

„Dinamo” un „Donbass” spēļu norises vieta bija aktuāls temats jau pirms sērijas sākuma, jo Ukrainā šobrīd Krievijas karaspēka iebrukuma dēļ un nestabilās politiskās situācijas dēļ īpaši droši nebija nevienam. Trīs „play-off” spēles Doņeckā gan abi klubi paspēja aizvadīt, bet sērijas izšķirošā septītā spēle no Ukrainas pilsētas pārcelta uz Bratislavu Slovākijā.

Tajā bukmeikeri abu komandu izredzes vērtē samērā līdzīgi, kas arī loģiski, ņemot vērā, ka abas sērijā uzvarējušas pa trim mačiem. Nedaudz labāk gan tiek vērtētas „Donbass” iespējas uzvarēt (2,30), bet Rīgas „Dinamo” spēja uzvarēt pamatlaikā saņēmusi koeficentu 2,70.

Vēl nevienas Rīgas „Dinamo” sezonas spēles likme nav bijusi tik augsta kā šoreiz. Regulārajā sezonā „Dinamo” spēlēja pietiekami pārliecinoši, lai par vietu „play-off” nesatrauktos, savukārt izslēgšanas spēlēs tik tuvu otrajai kārtai komanda nokļuva vien aizvakar Rīgā.

Pēdējos divos mačos „Dinamo” vilka Jakubs Sedlāčeks, glābjot teju visu iespējamo, kas noveda pie divām uzvarām ar 2:1. Lai arī Sedlāčeka sniegums mudina ticēt, nez vai pārāk prātīgi visu laiku paļauties uz aizsardzības spēku. Ņemot vēl vērā, ka spēle tiks aizvadīta neitrālā un neiepazītā laukumā, „Dinamo” un tās treneris Artis Ābols var atļauties sagatavot pāris pārsteigumus.

Spēle gan arī  šovakar tiek paredzēta samērā mazrezultatīva, un jau likmei „Over 4,5” par mačā gūto vārtu skaitu ir koeficents 2,25, kāds tas bija gandrīz visu sērijas gaitu. Jau minēts, ka abos pēdējos mačos kopā tika gūti vien seši vārti, taču pirms ar tam rezultativitāti hokejisti neslinkoja, un vismaz vienai komandai šī sezona šovakar būs jānoslēdz. Un kā gan to noslēgt labāk kā ar bezbailīgu uzbrukumu? Koeficents uz to, ka mačā tiks gūti vismaz septiņi vārti, 6,50.

Sērija šovakar noslēgsies arī Maskavas „Dynamo” un Jaroslavļas „Lokomotiv” duelī, kurā arī neizšķirts 3:3. Šeit bukmeikeru vērtējumā favorīts izteikts, proti. „Dinamo” uzvarai koeficents 1,80, kamēr „Lokomotiv” vien 3.85. Tiesa, sērijas sestajā spēlē „Lokomotiv” ar Jāni Spuktu un Miķeli Rēdlihu ierindā satrieca Oļega Znaroka trenēto komandu ar 6:0. Skaidrs, ka šodien „Dynamo” jāreabilitējas, un likme, ka Maskavas komandas gūs vismaz trīs vārtus, novērtēta ar koeficentu 2,05.