Sabres atsāk NHL sezonu –vai olimpiāde būs ieviesusi pārmaiņas?


Ar spēli Bufalo starp „Sabres” un „Hurricanes” vienībām šonakt atsāksies Nacionālās hokeja līgas regulārās sezonas turnīrs. „Sabres” ar Latvijas izlasi pārstāvošajiem olimpiešiem Tedu Nolanu un Zemgu Girgensonu ierindā jācer, ka sezonas otrās puses lēciens būs augstāks nekā pirmās, tiesa, zemāk jau īsti nav, kur krist.

Lai arī „Sabres” NHL kopvērtējumā ieņem pārliecinošu pēdējo vietu, no kuras nav izrāpusies teju visas sezonas garumā, no šīs komandas olimpiādei gana labi tika atzīti četri hokejisti – Zemgus Girgensons, vārtsargi Raiens Millers un Jūnass Enrūts, kā arī zviedru aizsargs Henriks Talinders. Millers laukumā izgāja tikai vienā spēlē, Enrūts Soču ledu oficiālā mačā neiemēģināja, Talinders trijās spēlēs izcēlās vien ar divām soda minūtēm, savukārt Girgensons guva divus punktus (1+1) un kopā ar Latviju parādīja visai Kanādai, ko nozīmē latviešu spītība.

Sočos bija arī „Sabres” pagaidu treneris Teds Nolans, un viņa trīs gadus ilgais darbs ar izlasi bija attaisnojies pilnībā. Nekad vēl Latvijas hokejisti nebija runājuši par tik saliedētu kolektīvu un nekad arī Latvija nebija visās spēlēs cīnījusies par uzvaru. Nevis par skaistu zaudējumu, neizšķirtu vai pēc iespējas mazāk ielaistiem vārtiem, nē, tieši par uzvaru pret Zviedriju, Čehiju un Kanādu. Ja Nolans Latvija neatstās neko citu, kā vien šo uzvarētāju psiholoģiju, arī tad viņa veikums būs iespaidīgs.

Bufalo pilsētā var ņemt piemēru no šīs situācijas ilgtermiņa attīstības, jo šobrīd komandai domāšanas maiņa ir vajadzīga kā ēst. Tā par 13 punktiem atpaliek no divīzijas priekšpēdējās vietas un joprojām ietur tendenci, lai sasniegt NHL sezonas rezultativitātes antirekordu – pagaidām vidēji spēlē gūti tikai 1,82 vārti. Šīs nakts spēlē pret „Hurricanes” bukmeikeri „Sabres” izredzes gūt vismaz trīs vārtus novērtējuši ar koeficentu 2,12.

Tiesa, daudz lielākas problēmas „Sabres” sagaida savā laukuma pusē, proti, ar vārtsargiem. Bufalo bija vienīgā NHL komanda, kura uz Sočiem sūtīja divus vārtsargus, turklāt abi bija klāt arī medaļu izspēlē. Protams, gan Millers, gan Enrūts jau atgriezušies Bufalo, taču pārlidojums un aklimatizācija darīs savu, un nav izslēgta iespēja, ka šosezon lieliskajam Milleram dzīve šīs nakts spēlē būs daudz grūtāk. Koeficents uz to, ka „Hurricanes” gūs vismaz četrus vārtus, ir 3,20.

Taču ierindā pēc savainojuma sadziedēšanas būs „Sabres” uzbrukuma līderis Mets Mulsons, to pašu var teikt par Koudiju Makormiku, savukārt savu pirmsolimpiādes rezultativitāti centīsies paturpināt Drū Stefords, kurš pēdējās septiņās spēlēs guvis deviņus punktus (6+3). Savukārt Girgensonam būs jāpārorientējas no izlases modeļa uz ierasto NHL spēli, taču Nolans, kurš ļoti labi zina Girgensona pienākumus abās komandās, šo apstākļu maiņu noteikti spēs atvieglot.

Tikmēr „Hurricanes” uzsāk piecu spēļu izbraukuma sēriju un, atšķirībā no „Sabres”, vēl cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs. Šobrīd tā no savas divīzijas otrās vietas atpaliek vien par sešiem punktiem, kas paredz sīvu cīkstiņu sezonas nogalē. Pirmajā spēlē pret „Sabres” Karolīna guva uzvaru ar 5:3, taču šodien koeficents uz tās uzvaru ir 2,25, kamēr „Sabres” izpelnījusies 2,85.