Sabres un Girgensons pret straujajām Haizivīm!


Jau pirms NHL sezonas sākuma bija vairāk vai mazāk skaidrs, ka Bufalo „Sabres” būs pastarīšu vidū, taču divas uzvaras 16 spēlēs nez vai pareģoja pat zvērinātākie „Sabres” nīdēji. Un skaidrs arī ir tas, ka tikai liela veiksmes palīdzība palīdzēs šo uzvaru skaitu palielināt šonakt, jo pretī stāsies Sanhosē „Sharks”.

Pēc sava superiespaidīgā sezonas sākuma, kad komanda meta vidēji spēlē četras ripas pretinieku vārtos, „Sharks” nedaudz piebremzējusi, turklāt divās pēdējās spēlēs zaudējusi papildlaikā. Pamatlaikā gan joprojām ciesta tikai viena sakāve, un vārtu attiecība +26 ir labākā visā NHL (attiecīgi „Sabres” -23 ir vissliktākā).

Latviešu uzbrucējam Zemgum Girgensonam konkurences šonakt netrūks, jo veseli septiņi „Sharks” spēlētāji jau sakrājuši vismaz 10 rezultativitātes punktus, kamēr „Sabres” rindās tikai viens (Koudijs Hogsons). Lai arī „Sharks” neizceļas ar pirmā lieluma zvaigžņu klātbūtni, gan Logans Kutūrs, gan Džo Pavelskis zina, kā izmantot aizsardzības kļūdas, un nevienam nav noslēpums, ka „Sabres” aizsargiem Maikam Vēberam un Taileram Maiersam tādas nav retums.

Girgensons un viņa maiņas biedri „Sabres” komandā izceļas ar samērā pieklājīgu +/- koeficentu, tiesa, pats latvietis savācis trīs punktus (1+2). Rokas neceļas, lai teiktu „tikai”, taču iespējas ir bijušas, un jādomā, ka pret straujo „Sharks” radīsies arī citas.

Augstais koeficents 6,00 uz „Sabres” uzvaru ir saprotams, taču riskētgribētāji daudz labprātāk varētu pievērsties „Sabres” „Double Chance” ar koeficentu 2,75. Galu galā, ja ne pieveikt, tad iekost Bufalo gan varētu.

Sanhosē vārtu cietoksni samērā droši sargā soms Anti Niemi, līdz ar to no „Sabres” pārāk daudz vārtus sagaidīt nevajadzētu. Jau „Over 1,5” ar koeficentu 1,63 būs neliels pārsteigums, taču, lai cik slikti „Sabres” arī nespēlētu, tādu patiešām graujošo sakāvi viņi nav piedzīvojuši, tāpēc ar kopējā vārtu skaita paredzēšanu nevajadzētu aizrauties. „Over 6,5” (koeficents 3,30) jau ir samērā labs scenārijs.

„Sharks” arī ir pārliecinoša līdere metienu skaita ziņā, un vidēji mačā pretinieku vārtsargu nober ar 37,4 metieniem. „Sabres”, protams, pašā pēdējā vietā (tāpat kā daudzos citos rādītājos), taču maz ticams, ka Bufalo izdosies uzspiest savu spēles stilu un tempu piebremzēt. Līdz ar to iespējams izmēģināt likmi par kopējo metienu skaitu spēlē, un „Over 61,1” novērtēts ar koeficentu 1,72.