Sabres viesojas pie neveiksmju nomāktās Wild


Nacionālās hokeja līgas spēli šonakt aizvadīs Bufalo „Sabres” un Zemgus Girgensons, kuriem paredzēta spēle izbraukumā pret Minesotas „Wild” (sākums pēc Latvijas laika 3:00).

Bufalo „Sabres” savā pēdējā spēlē vārtus neguva un palika sausā pret Vinipegas „Jets” vienību, kuras aizsardzība nav pazīstama kā spēcīgākā līgā. Tiesa, Minesotas „Wild” problēmas ir vēl lielākas, jo pēc samērā pieklājīgā sezonas iesākuma komanda zaudējusi jau sešās spēlēs pamatlaikā pēc kārtas, kas ir visu laiku sliktākais sasniegums kluba vēsturē.

„Wild” zaudējumu sēriju vēl vairāk aptumšo fakts, ka pretinieki nemaz nebija tik visvareni – „Rangers”, „Flyers”, „Islanders”, „Jets”... . Tas gan netraucē bukmeikeriem uz Minesotas komandas uzvaru piedāvāt koeficentu 1,82, kamēr „Sabres” panākums var lepoties ar koeficentu 3,70.

Iemesls tam gan ir diezgan pamatots, jo pēdējo reizi izbraukumā „Sabres” uzvarēja novembra sākumā (5:4 pret „Sharks”) un tās izbraukuma spēļu bilance ir katastrofāla (3-13-2). Zaudējumu iemesls nav tālu jāmeklē, jo sezonā gūtie 71 vārti ir par 24 mazāk nekā līgas 29. rezultatīvākajai komandai „Predators”. Koeficents uz to, ka „Sabres” gūs tikai vienus vai nevienus vārtus, ir 2,40.

Vārtsargu darba dēļ (Raienss Millers iekļauts arī ASV izlases sastāvā Soču olimpiskajām spēlēm) „Sabres” aizsardzība ir līgas vidējo rādītāju līmenī, bet pats Millers komandai atnesis uzvaru četrās no pēdējām piecām spēlēm, kad devies sākumsastāvā, turklāt viņš nav ielaidis vairāk nekā trīs vārtus kopš 19. novembra. Koeficents uz to, ka Millers to neizdarīs arī šonakt, ir 1,38, savukārt viņa un „Sabres” aizsardzības spējas noturēt pretiniekus ar diviem vai mazāk vārtu guvumiem novērtētas ar koeficentu 2,02.

Pēdējā mačā Bufalo rindās ar negatīvu lietderības koeficentu mīnus trīs izcēlās pirmā maiņa, kurā spēlē Tailers Eniss, Mets Mulsons un latvietis Zemgus Girgensons, turklāt Girgensons var droši uzņemties 90% no atbildības par pirmo vārtu zaudējumu. Tiesa, nez vai tā ir lieta, par kuru 19-gadīgam debitantam pārdzīvot pārāk ilgi.  

„Wild” šobrīd atrodas piektajā vietā Centrālajā divīzijā un pēdējās desmit spēlēs uzvarējusi tikai divreiz, kā rezultātā to apsteigusi Dalasas „Stars” un nekur tālu nav arī „Sabres” Jaungada noskaņojuma sabojātāja Vinipegas „Jets”.

Interesants duelis šonakt sagaidāms arī Sentluisā, kur vietējā „Blues” uzņems Losandželosas „Kings”, kura pamanījusies zaudēt pēdējās četrās spēlēs, taču joprojām turas Klusā okeāna divīzijas trešajā vietā. „Blues” tikmēr uzvarējusi pēdējās trīs spēlēs un var lepoties ar labāko vārtu starpību visā līgā (+46), līdz ar to koeficents 2,10 uz tās uzvaru nav zemē metams.

Sīva spēle solās būt arī Dalasā, jo viena no Austrumu līderēm Monreālas „Canadiens” noteikti vēlas izmantot savu tieši konkurentu „Bruins” neveiksmes un iegūt pāris punktus. „Stars” tikmēr izcīnījusi savu vietu zem saules Centrālajā divīzijā un pēdējās 10 spēlēs guvusi 14 punktus. Koeficents uz Dalasas zvaigžņu uzvari ir 2,30.