Šodien „Dinamo” nav jācenšas sagādāt pārsteigumu

Rīgas „Dinamo” savā iepriekšējā spēlē paveica nelielu brīnumu un pamatlaika pēdējā sekundē izbēga no zaudējuma pret divkārtējiem Gagarina kausa ieguvējiem Maskavas „Dynamo”. Notikums, protams, apsveicams un, pēc spēles ritējuma vērtējot, arī nedaudz pārsteidzošs, taču noliedzams nav arī veiksmes piesitiens, un sporta līdzjutēji kārtējo reizi varēja pārliecināties, cik smalka ir robeža starp uzvarētāju un zaudētāju.

Šodien „Dinamo” arēnā sagaida Podoļskas „Vitjaz”, kura sezonu sākusi ar trim uzvarām septiņās spēlēs un ieņem astoto vietu Rietumu konferencē. Bukmeikeri par favorītiem šajā spēlē dēvē mūsu komandu (koeficents 1,60, bet uz „Vitjaz” 4,50), taču par Latviju un latviešiem jau sen klīst paruna, ka, lūk stipros mēs uzvarām varam, taču ar vājajiem kaut kā galā netiekam. Pēdējais pierādījums šai parunai ir Eiropas čempionāts basketbolā, kad Latvija nespēja tikt galā ar Beļģiju.

Samērā droši bukmeikeri vērtē arī „Dinamo” iespējas gūt vairāk nekā 2,5 vārtus (1,53), taču jāatceras, ka šobrīd rīdzinieku uzbrukums tomēr ir nelielā pusmastā. Ja neskaita Šehuras pēdējās sekundes glābiņu spēlē pret „Dynamo”, tad Rīgas komanda pēdējās trīs spēlēs ir guvusi trīs vārtus. Ja šī tendence turpinās, tad tīri iedvesmojoši izskatās likme par mazāk nekā 2,5 gūtiem vārtiem ar koeficentu 2,35.

„Vitjaz” šī būs jau trešā spēle izbraukumā pēc kārtas, tiesa, divas dienas iepriekš no viņiem pa mici dabūja „Slovan” hokejisti (4:1), kuriem gan neveiksmes veļas pāri galvai cita pēc citas. Neskaitot šo spēli, „Vitjaz” uzbrukums arī nedaudz iestrēdzis un pret Maskavas „Dynamo” pirms nedēļas vispār palika sausā. Ja rīdzinieku vārtos stāsies sezonu izcili uzsākušaisTelkvists, ir vērts padomāt par likmi, vai abas komandas gūs vārtus. Uz to, ka vismaz viena paliks sausā, pieejams koeficents 5,25.

Rīgas „Dinamo” arī ir viena no labākajām komandām līgā trešajos periodos (vēlreiz atceramies Šehuras vārtu guvumu), proti, no septiņiem trešajiem periodiem trīs ir uzvarēti, trijos neizšķirts. Savukārt „Vitjaz” vēl ne reizi nav bijusi pārāka pār savu pretinieci trešā perioda minimačā, līdz ar to koeficenti uz „Dinamo” uzvaru (2,00) vai neizšķirtu (2,90) ir riska vērti. „Vitjaz” šosezon arī vēl ne reizi nav spēlējusi papildlaiku – šāda iespēja šodien novērtēta ar 4,50, un kaut kad jau viesu klubam būs papildlaikā neizšķirts jānotur. Viņiem par labu runā, ka „Dinamo” pēdējā spēle bija milzīgām emocijām pārpilna, un pret teorētisko pastarīti „Vitjaz” mūsējie gluži vienkārši nenoskaņosies.

Par „Vitjaz” arī var teikt, ka rezultātu taisa viena maiņa, proti, Koroļuka-Iguldena-Šitikova trijnieks, kuriem visiem lietderības koeficents augstāks par +6, savukārt mūsējo līderis šajā statistikas rādītājā ir aizsargs Mets Robinsons, kuram +8.  Redzēsim, ka šie lietderības koeficenti būs izmainījušies pēc šī vakara spēles.