Unibet.com: ”Dinamo” gatava sākt jaunu uzvaru sēriju pret nelaimēs nokļuvušo ”Yugra”


KHL klubs Rīgas „Dinamo” šodien 16:00 uzsāks savu kārtējo sezonas spēli pret Hantimansijskas „Yugra”, ar kuru spēkojās jau nedēļu iepriekš, svinot uzvaru papildlaikā ar 4:3. Šodienas spēlē „Dinamo” centīsies sākt jaunu uzvaru sēriju pēc aizvakar piedzīvotās neveiksmes Omskā.

Rīgas uzvaru sērija kādreiz bija jāpienāk beigām, par to nebija šaubu. Tiesa, vai tam bija jānotiek pret milzīgu problēmu nomocīto „Avangard” un ar pieciem ielaistiem vārtiem – par to gan varētu pastrīdēties. Lai uzsāktu jaunu uzvaru sēriju, „Dinamo” devusies pie Edgara Masaļska un Gunta Galviņa bijušās komandas „Yugra”, turklāt nez vai Artis Ābols otro maču pēc kārtas malā atstās šosezon izcilo zviedru vārtsargu Mikaelu Telkvistu.

Tiesa, ne jau Jākubs Sedlāčeks bija galvenais grēkāzis spēlē pret „Avangard”, bet gan iegāza visas komandas neierasti bezzobainais sniegums pirmajā periodā, un izlieto ūdeni neizdevās sasmelt arī vēlāk. Mačā pret „Yugra” bukmeikeri neuzskata, ka „Dinamo” atkārtos šo pašu kļūdu, un komandu izredzes pirmajā periodā tiek vērtētas līdzīgi (koeficents uz „Dinamo”-3,00, uz „Yugra” – 2,95).

Arī spēlē kopā pavisam neliela priekšrocība tiek atvēlēta mājinieku komandai (2,45 pret „Dinamo” 2,50), lai arī „Yugra” pēdējās 12 (!) spēlēs pratusi tikt tikai pie vienas uzvaras, turklāt tā pati papildlaikā (4:3 pret CSKA). 17. novembrī „Yugra” ar šādu pašu rezultātu piekāpās „Dinamo”, lai arī spēles vidū prata izvirzīties vadībā 2:1. Divus vārtus ”Dinamo” guva Miks Indrašis, ieskaitot arī uzvaras vārtus papildlaikā.

Šī spēle ar „Yugra” paliks atmiņā arī tādēļ, ka pirms tās tika demonstrēts priekšnesums par godu Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienai, par kuru KHL izsāka izmeklēšanu latviešu ornamenta ugunskrusta dēļ (un vēlāk KHL attaisnoja mūsu klubu, norādot, ka nekādi likumi nav pārkāpti). „Yugra” vadība gan paspēja paziņot, ka viņu spēlētājus „Dinamo” patriotiskais priekšnesums uzkurinājis un mudinājis spēlēt ar papildus vēlmi uzvarēt, un šāda nostāja, protams, neraisīja pozitīvas izjūtas latviešu līdzjutējos.

„Yugra” šobrīd ir Austrumu 11. pozīcijā, turklāt savākusi teju par pusi mazāk punktu nekā „Dinamo” – Rīgas klubam 57, bet „Yugra” tikai 31. Starp citu, neviena Rietumu konferences komanda nav paspējusi ielaist tik daudz vārtus kā „Dinamo” šodienas pretinieces, proti, 91. Koeficents uz to, ka „Dinamo” gūs vismaz trīs vārtus, ir 2,25.

Mēģinot tikt ārā no savas pavisam melnās joslas, „Yugra” no „Lokomotiv” piesaistījusi uzbrucēju Alekseju Kručiņinu, kurš šosezon 13 spēlēs savācis sešus punktus (2+4). Savu debiju „Yugra” sastāvā viņš varētu piedzīvot tieši pret „Dinamo”, lai pārbaudītu savus spēkus pret vieniem no KHL šobrīd rezultatīvākajiem uzbrucējiem Kailu Vilsonu un Marselu Hosu (attiecīgi 29 un 28 punkti, piektā un sestā vieta rezultatīvo spēlētāju sarakstā).