Uz kuru pusi nosvērsies ”Dinamo” sezona?


Rīgas „Dinamo” šovakar savās mājās sagaida Nižņekamskas „Ņeftihimik” un, lai arī turnīra tabulas ziņā noteikti būs vērojami vēl svarīgāki mači, tieši šovakar „Dinamo” būs jāparāda, uz ko komanda tēmē un uz ko ir spējīga.

Pēc sekmīgā sezonas sākuma „Dinamo” nedaudz nobremzēja, tad sekoja četru spēļu izbraukums Tālajos austrumos, kur zaudējumus piedzīvo vairākas favorītes, taču aizvakardienas spēle pret Ufas „Salavat Julaev” izvērtās pagalam vāja. Pirmo reizi sezonā „Dinamo” aizsardzība tā pa īstam sabruka pretinieku priekšā, pirmo reizi sezonā „Dinamo” aizsardzībai nepieciešams atkopties. Šajā ziņā gan parocīgs ir pretinieks, proti, „Ņeftihimik” savus pēdējos vārtus guvuši pirms divām spēlēm, kad pagarinājumā pieveica Ufas klubu. Pēc tam sekoja divi sausie zaudējumi „Lev” (0:2) un „Medveščak” (0:6).

„Dinamo” klubam, protams, nav nekādu vēlmju pārtraukt šo viesu sauso sēriju, taču samērā mazticams arī ir fakts, ka „Ņeftihikim” uzbrucēji guļ un paliks bez panākuma trešo spēli pēc kārtas. Turklāt pirms šīm divām izbraukuma spēlēm komanda bija guvusi vidēji 3,4 vārtus spēlē un ļoti vēlēsies atgriezties pie šīs statistikas. Un te nu „Dinamo” būs jāpierāda, ka rīdzinieki nav lejasgala komanda, kura uzvar gadījuma un veiksmes pēc, bet gan komanda, kura spēj saņemties un motivēt sevi vairāk nekā pretinieki.

Bukmeikeru vērtējumā „Dinamo” ir favorīte (koeficents uz uzvaru 2.00), kamēr „Ņeftihimik” pēdējās piecās spēlēs spējusi tikt tikai pie diviem punktiem, taču viņu sastāvā atgriezies rezultatīvais aizsargs Renats Mamaševs, kurš sezonu uzsāka „Traktors”, taču nespēja iekļauties komandā.

Ja „Dinamo” treneri nespēs rast risinājumu aizsardzības problēmām, kuras bija redzamas aizvakar, tad sagaidāms, ka viesi mūsu vārtus atslēgs samērā bieži. Koeficents likmei par „Ņeftihimik” gūto vārtu „Over 2,5” ir 2,25, tāds pats arī spēlē kopā „Over 5,5”.

Austrumu konferencē mūsu šis dienas viesi šobrīd ieņem astoto vietu un guvuši par pieciem punktiem mazāk nekā „Dinamo” (19 pret 24). Šī viņiem būs trešā spēle izbraukumā pēc kārtas, taču „Ņeftihimik” nav nekāds „Avangard”, kurš pēc zaudējumiem slīgst vēl lielākos zaudējumos, tādēļ „Double chance” uz mūsu viesiem nav tā pati muļķīgāka likme (1,75).

Spēles sākums 19:30.