Vai ”Dinamo” neveiksmes turpināsies arī pret ”Sibirj”?


Cik labi sākās, tik smagi turpinājās. Droši vien tā varētu noraksturot Rīgas „Dinamo” sezonas pirmās 11 spēles, un vidējā latvieša pesimisms jau sāk norādīt, ka „Dinamo” sāk atgriezties savā necilajā vietā tabulas apakšgalā. Trīs zaudējumi pēc kārtas, turklāt izbraukuma sērija vēl tikai pusē, kas patiešām nerosina uz sajūsmu.

Šodienas „Dinamo” pretinieki ir Novosibirskas „Sibirj” hokejisti (spēles sākums 15:00), kuri deviņās spēlēs izcīnījuši četras uzvaras un ar 15 punktiem ieņem septīto vietu Austrumu konferencē. Lai arī „Sibirj” pagaidām aizvadījusi tikai divas spēles ar Rietumu pārstāvēm, tā uzvarējusi abās, turklāt izdarījusi to pēdējo četru dienu laikā (3:1 pret „Slovan” un 5:3 pret „Lev”). „Sibirj” arī ļoti pieklājīgi spēlē aizsardzībā, un tikai reizi ļāvusi pretiniekiem iemest vairāk nekā trīs ripas. Vidēji spēlē ielaistās 2,33 ripas, kas ir otrs labākais rādītājs Austrumos, neliecina domāt, ka „Dinamo” uzbrukums šajā spēlē varētu piedzīvot renesansi. Koeficents uz to, ka „Dinamo” gūs mazāk nekā 2,5 vārtus ir samērā drošais 1,50, bet pretējais variants novērtēts ar 2,45.

„Sibirj” bukmeikeru vērtējumā ir favorīti arī visā spēlē, tiesa, paši Rīgas hokejisti jau norādījuši, ka vissmagākā izbraukumos ir pirmā spēle. Negribas arī ticēt, ka „Dinamo” no izbraukuma atgriezīsies ar tukšu gūto punktu maku, līdz ar to koeficents 3,10 uz to, ka „Dinamo” pārtrauks zaudējumu sēriju, nav zemē metams. Galu galā, šis tālais izbraukums nav patīkams nevienai rietumu komandai, un šis ir brīdis, kad „Dinamo” jāpierāda, uz kurieni tad komanda šosezon virzās, un vai ir spējīga saņemties arī grūtos brīžos.

„Dinamo” uzbrukums patiešām ir nedaudz iestrēdzis un ne tikai statistiski (pēdējās divās spēlēs vieni vārti), bet arī praktiski. „Dinamo” vairākumā izskatās pavisam nevarīgi, trūkst līdera (visu cieņu Ozoliņam, bet ne jau viņam jāmet ripas vārtos), turklāt ar katru maču mūsējie arī liekas arvien lēnāki, un visu vainu uz izbraukumu vien novelt nevar.

Interesanti arī, ka piecas no deviņām „Sibirj” spēlē noslēgušās ar rezultātu 3:2. Koeficents šodienas spēlei uz kopējo vārtu „Over 5,5” ir 2,45, savukārt, ja spēle noslēgsies ar tieši šādu rezultātu, iespējams gūt peļņu no koeficentiem 17,0 (uzvar „Sibirj”) un 20,0 (uzvar „Dinamo”).

„Sibirj” šī būs trešā spēle mājās pēc kārtas, turklāt savā arēnā viņi nav zaudējuši vēl ne reizi. Tiesa, arī visas uzvaras nākušas grūtā cīņā, proti, pārliecinošākie šīs sezonas „Sibirj” panākumi ir jau iepriekš pieminētās uzvaras pār „Slovan” un „Lev” – visas pārējās spēles noslēgušās ar minimālu rezultātu starpību, bet pagarinājums spēlēts tikai divreiz. Ņemot to vērā, kā arī atceroties „Dinamo” lielo nepieciešamību pārtraukt zaudējumu sēriju, vērts uzmanību pievērst koeficentam 4,10 uz to papildlaiku. Galu galā, abas komandas ir starp mazrezultatīvākajām trešajos periodos, kad tiek izlemts mača liktenis – „Dinamo” 11 spēlēs deviņi vārti, „Sibirj” deviņās spēlēs – astoņi.