Vai Rīgas ”Dinamo” rekords turpināsies arī Kazahstānā?


Rīgas „Dinamo” ar uzvaru pār „Avtomobolist” ierakstīja jaunu lappusi kluba rekordu grāmatā, proti, izcīnīja septīto uzvaru pēc kārtas. Lai šo rekordu uzspodrinātu vēl vairāk, „Dinamo” būs nepieciešama uzvara šodien Kazahstānā pret vietējo „Barys”, tiesa, šoreiz mūsējie nebūs favorītu lomā.

Pirmā izbraukuma sērijas spēle „Dinamo” arī solās būt viena no grūtākajām, jo „Barys” šobrīd ir stabila līgas TOP-5 komanda, turklāt pirmā pamanījās sasniegt 100 sezonā gūto vārtu slieksni, līdz kuram „Dinamo” vēl tāls ceļš ejams (šobrīd 71 vārtu guvums). Koeficents uz mājinieku uzvaru ir 1,70, savukārt „Dinamo” astotā uzvara pēc kārtas novērtēta ar 3,70.

Pēdējās uzvaras Rīgas komandai gan nākušas tika grūtā cīņā, ko gan var izskaidrot ar vairākiem savainojumiem, kuru dēļ sastāvā nākas iesaistīt vēl ne tik pieredzējušus spēlētājus. Par pārāk vieglu dzīvi gan nevar priecāties arī „Barys”, kura iepriekšējā mačā tikai papildlaikā spēja pieveikt „Lev”, bet vēl pirms tam saņēma sauso no CSKA (0:3). Savstarpējā mačā 13. novembrī „Dinamo” un „Barys” cīņa izvērtās tik sīva, ka nācās izpildīt veselas 11 pēcspēles metienu sērijas, līdz beidzot Marsels Hosa nodeva uzvaru „Dinamo” rokās.

„Dinamo” savas pēdējās uzvaras izcīnījusi ar samērā vienveidīgiem rezultātiem un diezgan regulāri maču pabeidz ar trim vārtiem. Koeficents uz likmi „Dinamo Over 2,5” ir 2,40, un varētu padomāt, ka viesos to nebūs tik viegli izdarīt, taču „Barys” nav izteikta mājas komanda, gluži otrādi, tā 14 Kazahstānā aizvadītajās spēlēs tā ielaidusi vidēji 2,8 vārtus un pamatlaikā uzvarējusi astoņās spēlēs no 14.

Savukārt „Dinamo” joprojām ir starp KHL līderēm izbraukuma maču rezultātos, turklāt 14 spēlēs ielaidusi tikai 23 vārtus. Ja Mikaelam Telkvistam arī šodien būs veiksmīga diena vārtos un „Dinamo” paliks šīs statistikas ietvaros, tad vērts paskatīties uz likmi „Barys Under 2,5”, kuras koeficents 2,30. Lai arī „Barys” ir līgas šobrīd draudīgākā uzbrukuma īpašniece, „Dinamo” jau pierādījusi, ka daudz labāk un uzmanīgāk spēj nospēlēt tieši pret teorētiskajiem favorītiem, nevis pastarīšiem.

Visu laiku garākā KHL uzvaru sērija pieder Omskas „Avangard”, kura 2010./11. gada sezonā pamanījās nezaudēt veselas 18 reizes pēc kārtas. Tieši ar „Avangard” Rīgas klubs spēkosies 24. novembrī, bet tikai šodienas spēle, kura sākas 15:00, parādīs, vai uzvaru rekorda jautājums vēl ir aktuāls.