Vai Rīgas „Dinamo” sagatavos piekto uzvaru pēc kārtas?


Artis Ābols saviem kritiķiem mutes aizbāzis ar ļoti biezu vati, jo viņa vadītā „Dinamo” sezonu uzsākusi ar veselām četrām uzvarām pēc kārtas, turklāt visas gūtas pamatlaikā. Protams, ar katru maču šo sēriju noturēt dzīvu paliek arvien grūtāk, it īpaši, ja šovakar viesos jācīnās ar pagājušās sezonas Rietumu konferences otro spēcīgāko komandu Maskavas CSKA ar Aleksandru Radulovu priekšgalā. Tiesa, ir vairāki iemesli, kādēļ nevajadzētu „Dinamo” tik viennozīmīgi piešķirt pastarīšu lomu.

Pats svarīgākais iemesls noteikti ir dinamiešu parādītā spēle. Būtu ilgi jārakņājas atmiņā, lai atcerētos „Dinamo” aizsardzību augstā līmenī četros mačos pēc kārtas, taču šeit nu mēs esam. Veiksmīgi vārtos darbojas arī abi pagaidām iespēlētie vārtsargi – Telkvists un Sedlāčeks -, kas liek diezgan cerīgi vērtēt koeficentus par CSKA gūtajiem vārtiem. „Under 2,5” tiek piedāvāts koeficents 2,18, kas būtu nesis augļus trīs no četrām CSKA šīs sezonas spēlēm, turklāt vairāk par diviem vārtiem pret „Dinamo” vēl neviena komanda nav guvusi (šosezon).

Vēl viena ļoti pozitīva „Dinamo” tendence ir disciplinētā spēles uzsākšana, proti, šosezon pirmajā periodā zaudēti tikai vieni vārti, bet iedzinējos pēc 20 minūtēm „Dinamo” vēl nav bijusi ne reizi. Pret CSKA vārtu nezaudēšanas iespēja novērtēta ar koeficentu 2,25, savukārt uzvara pirmajā periodā ar 3,95. Protams, kaut kad jau šī tendence tiks lauzta, taču CSKA uzbrukums pagaidām ne tuvu neizskatās ieeļļots līdz galam, kā arī savainojums traucē sevi pierādīt komandas kapteinim Aleksejam Morozovam.

„Dinamo” arī izskatās, ka noķēruši lielo lozi leģionāru tirgū, proti Kailu Vilsonu, kurš jau guvis piecus vārtus. Vilsons arī sarunā ar portālu „Sportacentrs.com” uzsvēris, ka komandā visi apzinās, ka sēdēšana uz lauriem un priecāšanās par šobrīd sasniegto var nest tikai sagrāvi, un ka Maskavā pretiniekiem tāpat vien nekas netiks dots. CSKA šī arī būs pirmā spēle savā mājas arēnā šosezon, taču nevajadzētu to uzlūkot kā milzīgu plusu. Galu galā, pagājušajā sezonā CSKA mājās savāca mazāk punktus (46) nekā izbraukumā (50). Tas viss kopā veido ļoti dalītas izjūtas, proti, it kā jau būtu „Dinamo” kārta zaudēt, taču CSKA nepārliecinošais sniegums un mūsējo ieskrējiens tomēr var likt paraudzīties koeficenta 4,00 virzienā – ar tieši šādu skaitli novērtēta „Dinamo” uzvara pamatlaikā.

Savukārt ja domas tomēr sliecas uz zaudējuma pusi, tad ar lielu varbūtību jānovērtē Vilsona piesauktā sagrāve. Izbraukumā un pēc četrām uzvarām motivācija un cīņasspars var aptrūkties jebkuram, un šādā situācijā pāris ielaisti vārti spēles beigās nav nekas neparasts. Uz CSKA handikapu -1,5 tiek piedāvāts koeficents 2,30, bet uz handikapu -2,5 jeb uzvaru ar triju vārtu pārsvaru – 3,60.

Pieļaujams, ka šajā mačā „Dinamo” vārtos varētu atgriezties Mikaels Telkvists, kurš sezonu uzsācis spīdoši, atvairot 96% pretinieku metienu, bet iepriekšējā spēlē deva vietu Jākubam Sedlāčekam. Ja tā patiešām notiks, tā būs skaidra zīme, ka „Dinamo” šo maču neuzskata par  norakstītu un ir gatavības pilni izcelt piekto uzvaru pēc kārtas.