Vai „Severstaļ” arī šoreiz pret „Dinamo” paliks sausā?


Šovakar Arēnā Rīga vienīgais Latvijas klubs KHL „Dinamo” uzņems Čerepovecas „Severstaļ” vienību, kuru pirmajā tikšanās reizē šosezon izdevās atstāt bez vārtu guvumiem, proti, uzvarēt ar 1:0. „Severstaļ” ieņem 12. vietu mūsu konferencē, apsteidzot tikai „Slovan” un Minskas „Dinamo”.

Rīgas „Dinamo” sirdsmieram par labu runā arī cita statistika, proti, „Severstaļ” izbraukumā spējusi uzvarēt tikai divās spēlēs no 17, sasniedzot pagalam neiespaidīgo vārtu attiecību 27:55. Arī kopumā Čerepovecas klubs ar rezultativitāti neizceļas (21. vieta KHL), līdz ar to jādomā, ka Mikaelam Telkvistam nenāksies sevi pierādīt tik ļoti kā iepriekšējā mačā pret „Lokomotiv”. Likme uz to, ka „Severstaļ” negūs vairāk par vieniem vārtiem, ir 2,18.

Spēlē pret „Lokomotiv” rīdzinieki aizvadīju ne to labāko pirmo periodu, viduvēju otro un veiksmīgu trešo, kas atnesa rezultāta ziņā pārliecinošu uzvaru ar 4:1, ļaujot pēc diviem zaudējumiem nostāties atpakaļ uz uzvaru takas. Neapšaubāmi, ka „Dinamo” būtu žēl no šīs takas šovakar atkal noiet, un to novērtējuši arī bukmeikeri. Rīgas komandas uzvaras koeficents ir 1,78, bet „Severstaļ” augstais 3,75.

„Severstaļ” šovakar aizvadīs savu trešo izbraukuma spēli pēc kārtas un iepriekšējās divās nerada laimi Centrāleiropā, piekāpjoties gan čehu „Lev”, gan slovāku „Slovan”. Tiesa, nevajadzētu novērtēt mūsu pretiniekus par zemu, jo nesen gūti arī iedvesmojoši panākumi, proti, ar 3:2 bullīšos pieveikta Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas „Dynamo”, bet novembra beigās ar 4:0 tika satriekta „Atlant”. Šie mači gan tika aizvadīti mājās.

„Dinamo” savukārt jācer, ka Miks Indrašis spēs turpināt pret „Lokomotiv” uzsākto, kad viņš guva trīs punktus (1+2), tiesa, jāatceras, ka trīs vārti pret „Lokomotiv” tika gūti spēles izskaņā, bet pirms tam dinamieši četru spēļu papildlaikos pretinieku vārtos bija iemetuši tikai piecas ripas. Koeficents uz to, ka šodien tas notiks vismaz trīs reizes, ir 1,80. Sezonas pirmajā spēlē uzvaras vārtus Mārtiņš Cipulis, kurš kopā sezonā izcēlies ar pieciem punktiem (3+2).

Lai arī šosezon „Severstaļ” Rīgas vārtos ripu vēl nav iemetuši, vēsturiski viņiem pret „Dinamo” klājies samērā sekmīgi, proti, 11 spēlēs izcīnītas septiņas uzvaras, bet pamatlaikā zaudēts tikai trīsreiz. Par to, vai „Dinamo” spēs šo statistiku palabot savā virzienā, varēs sākt pārliecināties šovakar 19:30.