Vai šovakar ”Dinamo” piektā uzvara pēc kārtas?


Rīgas „Dinamo” savu veiksmes un spēka talismana nepazaudēja arī izlašu pārtraukumā un pēc saspringtā cīņā pieveiktās „Barys” savā kontā ieguvusi jau četras uzvaras pēc kārtas. Ceļu uz piekto aizšķērso viena no Austrumu konferences šī brīža pastarītēm Omskas „Avangard”.

„Avangard” pagaidām ieņem tikai 12. vietu Austrumos, deviņus punktus aiz play-off zonas, turklāt aizvadījusi vismaz par divām spēlēm vairāk nekā visas tuvākās konkurentes. Salīdzinot ar „Dinamo”, atšķirību kopvērtējumā ievērojuši arī bukmeikeri, kuri par samērā stabiliem favorītiem šovakar uzskata rīdziniekus – koeficents 1,90.

Mačā pret „Barys” Rīgas komanda spēja veiksmīgi noturēt aizsardzību (divas reizes talkā gan nāca vārtu stabs), taču pret „Avangard” varētu tikt uzspodrināts cits ierocis, proti, „Avangard” ielaiduši veselus 89 vārtus, kas pārliecinoši sliktākais rādītājs šosezon. Likme uz to, ka „Dinamo” gūs vairāk nekā divus vārtus, ir novērtēta ar koeficentu 1,82.

Omskas komandai šosezon nav klājies viegli – treneru maiņa, astoņu zaudējumu sērija, līderu acīmredzama necīnīšanās, vārtsarga sliktais sniegums, tas viss noveda pat pie tā, ka vienubrīd Omskas līdzjutēji draudēji boikotēt „Avangard” mājas spēles.

Arī šobrīd „Avangard” zaudējusi pēdējās divās spēlēs, taču savu problēmu netrūkst arī „Dinamo”. Jau iepriekš savainoto spēlētāju sarakstā bija Cibuļskis, Laviņš, Džeriņš, taču iepriekšējā spēlē trešā perioda vidū potītes lūzumu ieguva Gints Meija, patukšojot jau tā pašķidrās uzbrucēju rindas.

Komandai gan atkal pievienojies Jēkabs Rēdlihs, tiesa, jāatceras arī viņa iepriekšējā aiziešana no „Dinamo” nometnes, kas neizvērtās par rozēm kaisītu pasākumu. Komandas iekšienē notiekošais gan parasta līdzjutēja acīm nav pieejams, taču jācer, ka Rēdlihs atgriezies bez aizvainojuma azotē.

Lai cik garš arī būtu „Dinamo” savainojumu saraksts, jāatceras, ka „Avangard” šosezon jau izcēlusies ar pamatīgām sagrāvēm, kuras izraisītas ne tik daudz pretinieku spēka dēļ, cik „Avangard” cīņasspara trūkuma dēļ. Ja „Dinamo” pamanās labi uzsākt spēli, tad ļoti ticams, ka omskieši izbraukumā spēlē var pārstāt ķepuroties jau labu laiciņu pirms fināla sirēnas. Koeficents uz „Dinamo” handikapu 2,5 ir 4,30, bet uz handikapu 1,5 – 2,65.