Vai šovakar Rīgas Dinamo sezonas pēdējā spēle?


Šovakar savu, iespējams, pēdējo sezonas spēli aizvadīs Rīgas „Dinamo”, tiekoties ar Doņeckas „Donbass” sērijā, kurā pagaidām zaudē ar 1:3. Nepieciešama uzvara un tikai uzvara, tiesa, bukmeikeri Rīgas iespējas to paveikt nevērtē nemaz tik augstu.

Skaidrs, ka Rīgas „Dinamo” hokejisti pēc šī vakara spēles atgriezīsies Latvijā, viens liels jautājums gan ir, vai līdzīgu maršrutu mēros arī Doņeckas „Donbass” hokejisti? Neskaitot trešās spēles sagrāvi ar 3:7, „Donbass” šo sēriju aizvada nosvērti un vismaz aizsardzībā disciplinēti (mača izskaņās šī disciplinētība gan zūd un pāraug vēlmē uz nevajadzīgiem asumiem), kas nemudina domāt, ka „Dinamo” varētu uzvarēt trijās spēlēs pēc kārtas.

Taču, lai turpinātu sezonu, Rīgai ir jāizdara tieši tas, tiesa, bukmeikeri „Dinamo” izredzes vērtē kā samērā vājas jau pirmajā (piektajā) spēlē. Koeficents uz uzvaru pamatlaikā ir augstais 3,60, kamēr zaudējums pamatlaikā novērtēts ar koeficentu 1,85.

Sērijas trešā spēle parādīja, ka „Donbass” iespējams uzvarēt ar aktīvu hokeju, uzbrūkošu un bezbailīgu. Ukrainas komandas spējas aizsardzībā nav noliedzamas, taču dažbrīd tai tomēr trūkst dzirkstelītes, tiesa, „Dinamo” tās trūkst vēl vairāk.

Ja pirmo un trešo periodu šajā sērijā „Dinamo” vēl izdevies aizvadīt periodiski labi, tad otrajos periodos gan vērojama lejupslīde. Iespēja, ka „Dinamo”, kura pēdējās piecās spēlēs otrajos periodos guvusi četrus vārtus, šovakar otrā perioda ietvaros gūs vismaz vienus vārtus, ir novērtēta ar koeficentu 1,88.

Sērija kopumā izvērtusies pietiekami rezultatīva – vidēji mačā 6,5 vārti, lai gan nevajadzētu aizmirst, ka trīs no sērijas 26 vārtiem gūti tad, kad „Dinamo” vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Ja hokejistiem izdosies atkārtot šādu rezultativitāti arī šovakar, tad iespējams savu likmi („Over 5,5”) pareizināt ar koeficentu 3,15, bet „Over 6,5” ir novērtēts ar ļoti augsto 5,50.

Interesanti būs arī vērot, kuram no vārtsargiem sezonas potenciāli noslēdzošajā mačā uzticēsies Artis Ābols. Regulārajā sezonā komandu vilka Mikaels Telkvists, taču Ābols par viņa sniegumu „play-off” laikā nebija līdz galam apmierināts, taču vai tas būs gana nopietns iemesls, lai riskētu noslēgt sezona ar Sedlāčeku? Jebkurā gadījumā, „Dinamo” vārtsargiem jāparāda trīs lieliskas spēles pēc kārtas, un tas jāsāk jau šodien. Likme uz to, ka „Donbass” negūs vairāk par diviem vārtiem, ir ar koeficentu 1,78.

Ļoti izšķirošs mačs šodien būs arī Maskavas „Dynamo” un Jaroslavļas „Lokomotiv” sērijā, kur pagaidām 2:2. Miķelis Rēdlihs iepriekšējā mačā attaisnoja daudzas regulārās sezonas neveiksmes, gūstot uzvaras vārtus, un „Lokomotiv” izrāda vairāk nekā nopietnu pretestību Oļega Znaroka „Dynamo”. Šodienas mačā gan bukmeikeri joprojām favorīta lomu atvēl „Dynamo” ar Mārtiņu Karsumu ierindā, tāpēc jo izdevīgāks varētu būt „Lokomotiv” pārsteigums – tās uzvarai ir koeficents 4,60, turklāt visas četras iepriekšējās spēles noslēgušās tikai ar vienu vārtu starpību. Šī mača sākums 17:30 pēc Latvijas laika, bet „Dinamo” uzsāks savu cīņu pusotru stundu vēlāk.