Vēl viens svarīgs mačs - Latvija pēc punktiem pret ASV


Lai kā Latvijā satrauktos par mūsu izlases atšķirībām no spēcīgā Soču sastāva, mūsu situācija nav salīdzināma ar ASV izlasi, kurā neatrast nevienu 2014. gada olimpieti. Lai arī ASV rīcībā netrūkst NHL spēlētāju, nepazūd apziņa, ka izlase nokomplektēta nevis no labākajiem, bet no tiem, kas vēlējās spēlēt.

Piemēri gan nav tālu jāmeklē, kad tieši šāda izlase nospēlē labāk par nemotivētiem profiem. Pagaidām amerikāņi droši tuvojas ceturtdaļfinālam un svinējuši uzvaras pār Šveici un Baltkrieviju. Iepriekšējā mačā gan ciesta smaga sakāve pret Krieviju (1:6), taču spēles gaita ne tuvu nebija bezcerīga. Tas, protams, rada satraukumu Latvijas izlasē, jo ASV hokejisti vēlēsies pēc iespējas ātrāk pierādīt, ka iepriekšējā mačā neizmantotās iespējas bija tikai sagadīšanās. 

Par ASV favorītu statusu bukmeikeru acīs brīnīties nevajadzētu - tās uzvara novērtēta ar koeficientu 1,30, kamēr Latvijas panākumam ticis 7,00. Kā jau šādos gadījumos ierasts, Latvijas līdzjutējiem ir ieteicama likme "Double Chance", kurai šoreiz koeficents 3,30. Šī likme būs veiksmīga, ja Latvija spēs paņemt kaut punktu, proti, nezaudēs pamatlaikā.

Visas Latvijas spēles PČ Minskā noslēgušās ļoti sīvi - 3:2, 2:3, un 5:4. Vērtējot turnīra tabulu, skaidrs, ka varētu mēs būs priecīgi arī par vienu punktiņu pret ASV, turklāt arī ASV papildlaiku vēl nav spēlējusi. Iespēja, ka tas notiks šodienas spēlē, ir ar koeficientu 6,25.

Latvijas vārtos būs Ziemeļamerikas hokejā nedaudz jau iedzīvojies Kristers Gudļevskis, kurš olimpiādē par sevi lika skaļi runāt kanādiešiem. Nu viņam iespēja to pašu izdarīt pret otru Ziemeļamerikas hokeja flagmani - varbūtība, ka ASV negūs vairāk par trim vārtiem, ir saņēmusi koeficientu 2,05.

 

Savukārt Latvijas uzbrukumā šī būs vēl viena iespēja Zemgum Girgensonam atgādināt par sevi pirms vasaras pārtraukumam - Girgensons pimajās trīs spēlēs bija pietiekami aktīvs, lai šaubas par viņa spēlētprasmi nerastos, taču vārtu guvums izpalika. Likme uz to, ka šodien viņš vismaz vienus iemetīs, ir 5,50. Tāds pats koeficients arī pirmās maiņas uzbrucējam Herbertam Vasiļjevam, savukārt augstāk bukmeikeri vērtē mūsu KHL leģionāru izredzes - Miķelim Rēdliham vārtu guvuma koeficients ir 4,60, bet Kasparam Daugaviņam, kurš uz KHL pārcēlās tikai nesen un pirmo spēli aizvadīs tikai rudenī, 4,20.