Latvijas hokeja izlasei pirmā spēle pret Šveici


Šovakar 19:00 pēc Latvijas laika tiks atklāts četrgades svarīgākais turnīrs hokejā, proti, olimpisko spēļu sacensības. Latvijas izlase tās uzsāks pret Šveici, kura vismaz teorētiski ir ņemamākā pretiniece C grupā. Tiesa, tāpat daudzas izlases domāja arī pēdējā pasaules čempionātā...

Šveice tajā aizcīnījās līdz pat finālam, kurā atzina Zviedrijas pārākumu, un tā pavisam noteikti vēlēsies iesaistīties medaļu dalīšanā arī Sočos. Šveices komandā ir astoņi NHL spēlētāji, turklāt tā saglabājusi teju visu sastāvu, kas tika līdz 2013. gada sudrabam.

Kādas ir Latvijas izredzes? Pēc bukmeikeru uzskatiem, ne pārāk lielas. Uzvara pamatlaikā novērtēta ar koeficentu 7,60, bet panākums pagarinājumā vai pēcspēles metienos ar 4,90. Par maz iespējamu arī tiek uzskatīta iespēja, ka Latvija gūs vismaz trīs vārtus, proti, koeficents 4,30.

Mūsu rindās ir tikai viens NHL spēlētājs (tiesa, Kristera Gudļevska statusam, proti, kurā līgā viņš spēlē, izsekot kļūst arvien grūtāk), taču arvien skaļākas kļūst balsis, kuras saka, ka šis ir spēcīgākais sastāvs, kādu Latvija vien spēj piedāvāt. Pie mīnusiem gan tiek pieminēta Teda Nolana neatrašanās ar komandu sagatavošanās posma pirmajā nedēļā, taču citām izlasēm šāda sagatavošanās posma nebija vispār, līdz ar to tas tomēr ir plusiņš Latvijas nometnē.

Tik tiešām, kura no vadošajiem spēlētājiem Latvijas izlasē trūkst? Ja vēl ieklausās runās, ka Teds Nolans patiešām spējis hokejistu galvās iedzīt savu hokeja filozofiju, tad iespēja, ka Nolans no izlases aizies ar blīkšķi, nemaz nešķiet tik nereāla. Latvijas līdzjutējiem un pārsteiguma gaidītājiem šodien ir izdevīga likme par Latvijas „Double Chance” ar koeficentu 3,45 – šī likme nozīmē, ka Latvija spēs iegūt vismaz punktu, proti, uzvarēt vai piekāpties papildlaikā.

Šveices un Latvijas hokeja attiecības īpaši spilgtas bija apmēram pirms desmit gadiem, kad Latvija zaudēja teju katrā savstarpējā nozīmīgā mačā, kas lika par runāt „Šveices grābekļiem”, tiesa, tieši neizšķirts pret Šveici 1996. gadā iecēla Latviju A grupā (tagad elites divīzija). Uzvaru olimpiādē Latvija nav izcīnījusi kopš Soltleiksitijas.

Unibet.com arī piedāvā likmes par atsevišķu spēlētāju sniegumu, proti, kuram izdosies gūt vārtus. Latvijas rindās visaugstākais koeficents ir Mārtiņam Karsumam (4,20), bet Zemgum Girgensonam, Laurim Dārziņam un Kasparam Daugaviņam iespēja gūt vārtus ir viens pret 4,75. Pieejama arī likme, kurš no Latvijas šodien gūs visvairāk vārtu (nav svarīgi, cik)- arī šeit Karsums ir favorīts ar koeficentu 4,75, bet Girgensonam 6,00.

Izlases treneri jau esot izlēmuši, kurš šodien stāsies Latvijas vārtos, taču atklāts tas vēl netika, tiesa, nez vai tas ir iemesls satraukumam. Pēc līguma parakstīšanas Slovākijā Edgars Masaļskis spēlē izcili, bet jaunā Kristera Gudļevska augstais lēciens no HK „Rīga” uz pasaules čempionātu un no ECHL caur AHL uz NHL nav palicis nepamanīts arī Ziemeļamerikā. Koeficents uz to, ka Šveice pret Latviju gūs mazāk nekā četrus vārtus, ir 1,83, bet „Under 2,5” novērtēts ar 3,05.

Šodienas otrajā spēlē Čehija tiksies ar Zviedriju, tiesa, labi saprotamu iemeslu dēļ šis mačs Latvijā paliks nedaudz ēnā. Abām hokeja lielvalstīm šis turnīrs savā ziņā iezīmēs atvadīšanos no ilggadējiem izlases līderiem, proti, Jaromīra Jāgra un Daniela Alfredsona. Par favorītiem gan tiek uzskatīti zviedri, kuru uzvara novērtēta ar koeficentu 1,85.

Pirms lielā hokeja sagaidāmi arī citu Latvijas sportistu starti Sočos – kamaniņu divnieks Juris un Andris Šicis mēģinās atkārtot Vankūveras izcilo panākumu, kad tika iegūta sudraba medaļa, bet Haralds Silovs startēs ātrslidošanas 1000 metros. Brāļi Šici bukmeikeru vērtējumā ir ceturtie reālākie kandidāti uz medaļu (koeficents 2,50), bet viņu triumfs Sočos ir novērtēts kā iespēja viens pret 12. Savukārt Silova iespējas tikt pie medaļas ir viens pret deviņi, un šajā ziņā viņš bukmeikeru favorītu sarakstā ir desmitajā vietā.